МОНУМЕНТАЛНЕ ГРАФИКЕ: Паралелне изложбе професора Димитрија Пецића у галеријама ФЛУ и УЛУС-а
РУЧНО штампане на кинеском папиру, монументалне графике Димитрија Пецића, од вечерас у 19 часова, паралелно ће се наћи на поставци у Галерији ФЛУ и Галерији УЛУС-а. Изложбу "Чекајући на лет" чини укупно двадесет дрвореза овог редовног професора Факултета ликовних уметности и проректора Универзитета уметности.
Фото промо
Радови су настали последњих пет година, као утисци са честог путовања авионом, а како би се омогућио бољи увид у процес израде дрвореза, биће изложен и већи број матрица од шпер-плоче.
Ова серија дрвореза, истиче уметник се заснива се на низу кадрова урбаног пејзажа, које одликују мале промене у оквиру композиције и колорита:
- Пажњу су ми привлачила уобичајена дешавања на писти - кретање необичних возила, утовар пртљага или положај удаљених авиона. Ти призори су ми постепено постајали све интересантнији, те сам почео да правим цртеже у малим блоковима, на лицу места. На основу тих забелешки касније сам наставио са радом на цртежима а потом и дрворезима већег формата- закључује Пецић који је и гостујући професор Академије лепих уметности у Си`ану у Кини.
Препоручујемо
НОВОСТИ ВАС ВОДЕ У ТЕАТАР ВУК: Погледајте представу “Луди од љубави“
16. 03. 2026. у 11:50
ЦЕО РЕГИОН НА ЈЕДНОМ МЕСТУ: „Ковински позоришни сусрети“ од 23. до 28. марта
13. 03. 2026. у 16:30
„ГОСПОДАР ОЛУЈЕ“ У ЛОС АНЂЕЛЕСУ: Холивудско-српски играни филм премијерно приказан у САД
13. 03. 2026. у 14:43
ХРВАТИ "ВЕЛИКИ И ЈАКИ" ЖАЛЕ СЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина
ПРЕМИЈЕР Хрватске Андреј Пленковић рекао је данас, коментаришући то што Војска Србије располаже новом хиперсоничном квазибалистичком ракетом кинеске производње ЦМ-400, да ће "разговарати са партнерима у НАТО и упозорити их на такво наоружање".
12. 03. 2026. у 19:25
ХОРОР У ХРВАТСКОЈ: Сви се хватали за главу, Американац једва остао жив (ФОТО/ВИДЕО)
СТРАШНЕ сцене виђене су у комшилуку на кошаркашкој утакмици.
13. 03. 2026. у 19:25 >> 19:26
Мирослав 33 године живи под земљом, без струје и воде: Хуманитарац поделио причу која је расплакала многе (ВИДЕО)
ДЕКА Мирослав из села Дворска код Крупња већ 33 године живи у земуници без струје и воде, а његов вапај за помоћ дирнуо је хуманитарца Марка Николића.
14. 03. 2026. у 11:54
Коментари (0)