ВЕЛИКО ПУТОВАЊЕ У ИТАЛИЈУ: Тематско вођење кроз изложбу у краљевачком музеју

Горан Ћировић

15. 09. 2024. у 11:44

ТЕМАТСКО вођење „Велико путовање у Италију“ историчарке уметности Јелене Марковић кроз изложбу „Инспирисани Италијом“ Галерије Матице српске, биће организовано 18. и 21. септембра у Народном музеју у Краљеву.

ВЕЛИКО ПУТОВАЊЕ У ИТАЛИЈУ: Тематско вођење кроз изложбу у краљевачком музеју

Народни музеј Краљево

Путовања великог броја уметника у Италију током 19. века, међу којима и српских уметника школованих пре свега у Бечу и Минхену, била су значајан културни феномен који је обликовао уметничку сцену Европе.

Млади уметници, интелектуалци и аристократе, путовали су на Апенинско полуострво ради уметничког образовања и инспирације, посматрајући ово путовање као кључни део свог културног сазревања.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВЕШТАК ОТКРИО ЈЕЗИВЕ ДЕТАЉЕ О ДЕЧАКУ УБИЦИ: Ево зашто је Коста пуцао на чувара школе, није га потресло сазнање кога је све убио

ВЕШТАК ОТКРИО ЈЕЗИВЕ ДЕТАЉЕ О ДЕЧАКУ УБИЦИ: Ево зашто је Коста пуцао на чувара школе, није га потресло сазнање кога је све убио

ЗАКЉУЧИЛИ смо да је Коста био способан да управља својим поступцима у време извршења злочина и да та способност није била битно смањена. Постоји једна краткотрајна ометеност, за период у учионици за који он каже да нема сећања, али он је све радио по плану. То указује да је он управљао својим поступцима.

05. 06. 2025. у 17:05

Коментари (0)

ДРОНОВИ СУ СТВАР ПРОШЛОСТИ: Албанци ово спремају Србима за меч у Тирани?