МАЛИ МОЗАИЦИ СВЕТСКОГ ФОРМАТА: Традиционални пројект Петра Вујошевића у галерији "Сингидунум"

М.А.К.

17. 10. 2024. у 17:24

НА међународној изложби "Мозаик малог формата", у галерији "Сингидунум", до 24. октобра, ове године излаже 52 аутора из Северне Македоније,Аустралије, Босне и Херцеговине, Бугарске, Туниса, Русије и Србије.

МАЛИ МОЗАИЦИ СВЕТСКОГ ФОРМАТА: Традиционални пројект Петра Вујошевића у галерији Сингидунум

Добро, Милена Станковић. Фото Галерија Сингидунум

Почасни гост 19. издања овог ауторског пројекта Петра Вујошевића је Крум Шарнков, познати уметник из Пловдива (Бугарска). О наградама за најуспешније учеснике одлучиваће жири: Јована Филиповић, магистар уметности, Маја Шкаљац Станошевић, историчарка уметности, Петар Вујошевић, магистар уметности.

Фото Галерија Сингидунум

Временска капсула, Кристина Шарић

У пратећем програму биће организована школа мозаика. До сада је кроз "Мозаик малог формата" прошло 312 аутора из 16 земаља (Аргентина, Босна и Херцеговина, Бугарска, Црна Гора, Француска, Хрватска, Израел, Немачка, Пољска, Румунија, Русија, Северна Македонија, Тунис, Аустралиа, Турска, Шведска), са више од 800 изложених дела.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПУТИН ОТКРИО ЗАСТРАШУЈУЋЕ ДЕТАЉЕ О ОРЕШНИКУ Бојева глава издржава температуру као на Сунцу

ПУТИН ОТКРИО ЗАСТРАШУЈУЋЕ ДЕТАЉЕ О "ОРЕШНИКУ" Бојева глава издржава температуру као на Сунцу

РУСКИ председник Владимир Путин изјавио је да бојеве главе хиперсоничног система "орешник" могу да издрже екстремне температуре, упоредиве са температуром на површини Сунца.

21. 02. 2025. у 14:16

НОВИНАРИМА РЕКЛА САМО ОВУ РЕЧЕНИЦУ: Бивша градоначелница Ниша са лисицама на рукама спроведена у зграду УКП-а у Нишу (ФОТО/ВИДЕО)

НОВИНАРИМА РЕКЛА САМО ОВУ РЕЧЕНИЦУ: Бивша градоначелница Ниша са лисицама на рукама спроведена у зграду УКП-а у Нишу (ФОТО/ВИДЕО)

БИВША градоначелница Ниша, Драгана Сотировски, која је данас приведена у великој акцији полиције против корупције, са лисицама на рукама доведeна је у зграду Управе криминалистичке полиције у Нишу.

21. 02. 2025. у 13:38

ВЕЉКОВА БИВША - ПОЗНАТА НОВИНАРКА: Узела презиме Ражнатовић, он је оставио након два месеца

ВЕЉКОВА БИВША - ПОЗНАТА НОВИНАРКА: Узела презиме Ражнатовић, он је оставио након два месеца

ВЕЉКО Ражнатовић годинама је у срећном браку са некадашњом кошаркашицом Богданом са којом је добио и троје деце, но, с времена на време, покрене се прича и о његовим бившим изабраницама.

21. 02. 2025. у 19:34

Коментари (0)

СЕЗОНА САЈМА: Заслужили сте повољан одмор!