ИЗАЗОВИ ВЕШТАЧКЕ ИНТЕЛИГЕНЦИЈЕ: Нови 8. "Београдски контрапункт" у организацији Министарства културле и ЗАПРОКУЛ-а

М.А.К.

28. 10. 2024. у 18:30

ОВОГОДИШЊИ, осми "Београдски контрапункт" носи назив "Култура, уметност и вештачка интелигенција", биће одржан у среду, 6. новембра, од 11 часова у Југословенској кинотеци (Сала "Макавејев", Узун Миркова 1).

ИЗАЗОВИ ВЕШТАЧКЕ ИНТЕЛИГЕНЦИЈЕ: Нови 8. Београдски контрапункт у организацији Министарства културле и ЗАПРОКУЛ-а

Фото промо

Овај међународни скуп чији је циљ да окупи уметнике и мислиоце из различитих делова света, организацију Министарства културе Републике Србије (као покретач) и Завода за проучавање културног развитка (као реализатор).

Тема је развој вештачке интелигенције који представља један од највећих друштвених, културних, безбедносних, па и антрополошких изазова нашег доба. На скупу ће нас пре свега интересовати колико ће развој вештачке интелигенције - без апокалиптичних прогноза али и без занемаривања могућих проблема - утицати на самоодређење човека, на његову културу и друштво. Учесници су Алфи Баун (виши предавач културе и технологије дигиталних медија на Краљевском колеџу у Лондону), Предраг Јаничић (професор на Катедри за рачунарство и информатику Математичког факултета БУ), Цуеј Јуенхао (професор Универзитета за пошту и телекомуникације у Пекингу), Примож Крашовец )социолог, доцент на Одсеку за социологију Филозофског факултета у Љубљани), Урош Крчадинац (дигитални уметник, професор дигиталне уметности и рачунарства на Факултету за медије и комуникације у Београду), Душко Прелевић (филозоф, професор на Одељењу за филозофију Филозофског факултета Универзитета у Београду) и Драган Ћаловић (теоретичар уметности и медија, редовни професор Факултета савремених уметности).

Модератор скупа биће Дивна Вуксановић, филозоф и професорка Факултета драмских уметности у Београду.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
АМЕРИКАНЦИ ПИШУ: Србија прва набавила хиперсоничне балистичке ракете у Европи, револуција у повећању ватрене моћи (ФОТО)

АМЕРИКАНЦИ ПИШУ: Србија прва набавила хиперсоничне балистичке ракете у Европи, револуција у повећању ватрене моћи (ФОТО)

ФОТОГРАФИЈЕ које приказују ловачки авион МиГ-29 Ратног ваздухопловства Србије са две балистичке ракете CM-400AKG кинеске производње указују на то да је Србија постала други страни корисник овог типа ракета, што значајно мења раније веома ограничене ударне могућности ових авиона, пише амерички специјализовани магазин "Милитари воч" у тексту под називом "Прве хиперсоничне балистичке ракете у Европи: Српски ловци МиГ-29 интегрисали кинеско наоружање за револуционарно повећање ватрене моћи".

11. 03. 2026. у 16:26

ХАОС У ЦРНОГОРСКОМ ПАРЛАМЕНТУ: Прекинута седница, посланици ДПС-а опколили сто председавајућег

ХАОС У ЦРНОГОРСКОМ ПАРЛАМЕНТУ: Прекинута седница, посланици ДПС-а опколили сто председавајућег

СЕДНИЦА Скупштине Црне Горе прекинута је данас након што је председавајући у том моменту потпредседник парламнета Борис Пејовић (ПЕС) одузео реч посланици опозиционе Демократске партије социјалиста Александри Вуковић Куч.

11. 03. 2026. у 17:06

У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА Милановић љут на Израелца: Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!

"У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА" Милановић љут на Израелца: "Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!"

ПРЕДСЕДНИК Хрватске Зоран Милановић коментарисао је наводе израелског амбасадора Герија Корена да се усред Загреба налази терористичка јазбина у иранској амбасади.

11. 03. 2026. у 13:59

Коментари (0)

МЛАДИ СРБИН ЗАПРЕПАСТИО АМЕРИКУ! Биће сензација НБА драфта, шутира боље од свих Срба - и не, није син Пеђе Стојаковића (ВИДЕО)