СОКО БАЊА У СЛИЦИ И РЕЧИ: Гостујућа поставка у Библиотеци града Београда
ПОЗАЈМНО одељење Библиотеке града Београда угостило је поставку Народне библиотеке "Стеван Сремац" из Сокобање, под називом "Сокобања некад и сад", коју чини десет великих паноа са многобројним фотографијама.
Фото промо
Фотографије су приказане у дублетима, тако што сваку стару фотографију прати њен савремени пар, као и одговарајући текст. Тако посматрачи стичу увид у некадашњи изглед насеља и промене које време са собом неумитно донело. Грађа изложбе је углавном преузета из фонда библиотеке, а има и снимака и из личних колекција њених сарадника - Србољуба Петковића, Кристијана Ђорђевића и Драгана Стојановића из Сокобање. Фотографија с почетка 20. века снимио је Синиша Ристић, а савремене Драгиша Петровић из Сокобање.
Изложбу организовану поводом 154 година Народне библиотеке "Стеван Сремац", а чији су аутори Јелена Стојановић и Јасмина Илић-Паљевић, прати богато илустрован каталог. Београдска публика моћи ће да је види до 15. децембра.
ЕКСКЛУЗИВНО - УРАНИЈУМ И ТЕШКИ МЕТАЛИ ОТКРИВЕНИ У ТКИВУ ГЕНЕРАЛА ПАВКОВИЋА: Из италијанске лабораторије стигли резултати анализа (ФОТО)
У ТУМОРСКОМ ткиву генерала Небојше Павковића, које је 15. септембра послато на анализе у специјализовану лабораторију у Италији, пронађени су уранијум и тешки метали у екстремно високим концентрацијама!
29. 11. 2025. у 08:00
ОТАЦ ПАДАО У НЕСВЕСТ, ХИТНА ИНТЕРВЕНИСАЛА НЕКОЛИКО ПУТА Мучне сцене на сахрани Ане Радовић - Из породичне куће је испратили на вечни починак
ДАНАС је на Златиборском гробљу сахрањена Ана Радовић из Чајетине, која је погинула у тешкој сабраћајној несрећи на магистралном путу код Чачка.
28. 11. 2025. у 14:45
НА ТРГУ ЗА ДОЧЕК НОВЕ ГОДИНЕ Објављено колико ће град платити Мерлину за концерт у "најлуђој ноћи"
Већина певача дочек Нове године проводи радно јер је ово својеврсна прилика да зараде огромне хонораре, који су неретко и по неколико пута већи у односу на стандардне.
29. 11. 2025. у 17:35
Коментари (0)