У ЧАСТ МИХАЈЛА ПУПИНА: Научни скуп у САНУ поводом 170 година рођења
У СВЕЧАНОЈ сали САНУ, у четвртак 28. новембра у 10 сати, биће одржан аучни скуп „Михајло Пупин Идворски – 170 година од рођења".
фото Smithsonian Institution Librarie
Као члан САНУ Пупин дао је историјски допринос развоју телекомуникација крајем деветнаестог и почетком двадесетог века, којим су омогућени телефонски разговори на великим растојањима, а његова укупна истраживачка достигнућа обухватају знатно шири домен и објављена су у више десетина патената и научних радова.
Обележавајући годишњицу рођења, овај скуп, кроз више предавања, подсећа на истраживачке али и на друге доприносе Пупина као научника и професора на Колумбија универзитету, члана многих институција укључујући и САНУ и родољуба-борца за нашу земљу после Првог светског рата.
Неке личне црте Пупина биће представљене кроз драмски комад у завршници научног скупа.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
"ЕРНЕСТ" ЗА ВОЈУ БРАЈОВИЋА: Вечерас у Сомбору почиње Сомборски филмски фестивал
09. 07. 2026. у 16:00
РАДОВИ СТУДЕНАТА:У СУНЂЕРАНИ Изложба на новосадској Академији уметности
09. 07. 2026. у 13:15
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО" Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера
ДРАМАТИЧНЕ тренутке доживели су у петак ујутру путници на лету компаније Рајанер са аеродрома „Македонија“ у Солуну за Минхен, када је пукао прозор, а ваздушна струја повукла једног путника напоље. Он је у последњем тренутку спасен захваљујући супрузи, која је седела поред њега и задржала га, пише Прототема.
10. 07. 2026. у 12:18
НОВИНАРКА МАРИЈА НАЂЕНА МРТВА У АУТУ: Камере снимиле последње тренутке
ГРЧКУ је потресла вест о изненадној смрти новинарке Марије Антонијанаки, која је пронађена мртва у свом аутомобилу у Ираклиону на Криту.
06. 07. 2026. у 10:26
ЈЕЗИВ СНИМАК! Кобра и питон у борби на живот и смрт - познато који рептил је изашао као победник (ВИДЕО)
ВОЗАЧИ на Тајланду наишли су на несвакидашњи призор поред пута. Снимили су борбу на живот и смрт два рептила, тачније борбу питона и краљевске кобре.
08. 07. 2026. у 17:19
Коментари (0)