ТЕАТАР ЗА СВЕ: Завршена још једна успешна година националног театра Републике Српске
НАРОДНО позориште Републике Српске током ове календарске године, на две сцене, остварило је 150 изведених представа - саопштили су из ове куће.
фото Ј.Вујасиновић
На матичној сцени, као и у гостима, представе бањалучког театра одгледало је више од четрдесет хиљада посетилаца.
Премијерно су изведене четири представе, а на фестивалима су освојили једанаест признања. Ансамбл НП Републике Српске представио се публици на тридесет пет гостовања у земљи и региону, а ову годину памтиће и по кампањи "Позориште за све" - представама намењеним за слепа и слабовида лица, лица са оштећењем слуха и особе са инвалидитетом.
Такође, обележили су и два јубилеја: "Истина не боли" изведена је педесети пут, а прошла је и деценија од премијерног извођења представе "Гарсоњера". Такође, Симфонијски оркестар НПРС-а извео је десет концерата на матичној сцени и остварио успешне сарадње са Симфонијским оркестром "Мостар" и Удружењем Италијана "Инсиеме" - наводе из националног театра РС.
Препоручујемо
ТРАМП ДОНЕО ОДЛУКУ: Повлачи амбасадоре и дипломате из окружења Србије
АДМИНИСТРАЦИЈА америчког председника Доналда Трампа повлачи скоро 30 каријерних дипломата са амбасадорских и других високих позиција у дипломатским представништвима САД у свету.
22. 12. 2025. у 10:32
РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета
РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.
20. 12. 2025. у 09:41
ХРВАТИ ПОСЛАЛИ ЈАСНУ ПОРУКУ: "Држава нам је на погрешном путу!"
ВЕЋИНА грађана Хрватске сматра да земља иде у погрешном смеру, а највише примедби имају на корупцију, инфлацију, ниске плате, мале пензије и сиромаштво, показало је децембарско истраживање Кробарометра, објављено у Дневнику хрватске Нове ТВ.
26. 12. 2025. у 12:34
Коментари (0)