ОД БАРОКА ДО МОДЕРНОСТИ: На програму дела Баха, Скарлатија, Косорића, Тимошенка
КОНЦЕРТ лауреата међународних такмичења Хасана Муратовића и Алексеја Микитенка, под називом "Од барока до модерности", одржаће се у четвртак, 23.јануара, у Руском дому у Београду.
фото промо
На програму су дела Баха, Рамоа, Скарлатија, Хелмесбергера, Мошковског, Барбера, као и и композиције савремених аутора - Семјонова, Косорића, Тимошенка, Черникова и Ришара.
Хасан Муратовић (хармоника) студент је Музичке академије Универзитета у Источном Сарајеву у класи професора Владимира Благојевића. Добитник је више од 40 музичких признања, укључујући три награде престижног међународног такмичења "Светски трофеј у хармоници".
Алексеј Микитенко (дугметара) дипломац је Руске музичке академије "Гнесини", класа народног уметника Русије Вјачеслава Семјонова. Лауреат је музичких такмичења у Русији, Европи, Кини, САД, освајач Руског купа хармонике, двоструки победник такмичења Светског купа у категорији ансамбала.
ПУТИНОВ СПЕЦИЈАЛАЦ: Готово је са Гренландом, нека се спреми Канада?
СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе су већ одлучиле о судбини Гренланда, да ли је на реду Канада, запитао се Кирил Дмитријев, специјални представник руског председника Владимир Путина за инвестиционо-економску сарадњу са иностранством.
06. 01. 2026. у 12:49
БРИТАНЦИ ТВРДЕ: Ово је Трампов план за Гренланд, погледајте шта нуди амерички председник
СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе желе да понуде Гренланду споразум о слободном придруживању, сличан оном које Вашингтон има са појединим малим државама у Тихом океану, сазнаје Економист.
06. 01. 2026. у 14:39
АКО ВАМ АУТО ПРОКЛИЗА: Савет аутомобилисте који може спасити животе - како безбедно возити по СНЕГУ
ЧЕДОМИР Бркић објаснио је како возачи треба да правилно очисте аутомобиле након снежних падавина, али и како да возе, управљају и понашају се у саобраћају.
05. 01. 2026. у 19:27
Коментари (0)