ДАН МАТЕРЊЕГ ЈЕЗИКА:Књижевни програм у НБ „Стефан Првовенчани“ у Краљеву

Горан Ћировић

19. 02. 2025. у 12:52

Поводом Међународног дана матерњег језика, у петак, 21. фебруара, са почетком у 18 сати, у краљевачкој библиотеци биће представљена публикација „Промене поетског израза”, професора др Александра Миловановића.

ДАН МАТЕРЊЕГ ЈЕЗИКА:Књижевни програм у НБ „Стефан Првовенчани“ у Краљеву

НБ Стефан Првовенчани

Како се наводи у најави, реч је о књизи огледа и студија посвећених језику савремене српске поезије, а анализа је усмерена на песнички језик Десанке Максимовић, Васка Попе, Матије Бећковића, Мирослава Максимовића, Војислава Карановића, Рада Танасијевића и Саше Радојичића.

Ова студија представља својеврсни прилог за историју српског песничког језика, а осим аутора, о публикацији ће говорити и проф. др Милош Ковачевић.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана

ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана

РУСКА Спољна обавештајна служба (СВР) наводно је разматрала планове за утицај на изборе у Мађарској, укључујући и инсценирање атентата на премијера Виктора Орбана, у циљу јачања подршке Орбану, показује интерни документ до којег су дошле европске службе безбедности, пише данас Вашингтон пост (WП).

21. 03. 2026. у 13:35

КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром

КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром

ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.

17. 03. 2026. у 19:10

Коментари (0)

РУСИЈА У ШОКУ: Добила вести из Америке које уопште није очекивала