КОНЦЕРТ МЛАДИХ ПИЈАНИСТА СА КИПРА: Пета сезона циклуса "Музиком кроз музеј"

У ИСТОРИЈСКОМ музеју Србије, у недељу 23. фебруара, на програму је бесплатан концерт младих музичара са Кипра из класе професорке Татјане Ступак - десети концерт класичне и популарне музике у оквиру пете сезоне циклуса "Музиком кроз музеј".

КОНЦЕРТ МЛАДИХ ПИЈАНИСТА СА КИПРА: Пета сезона циклуса Музиком кроз музеј

фото Промо

Наступиће млади пијанисти Василиса Цихонија, Кира Гусева, Михаил Громови, Макар Икоников, Марк Лапа, Марија Бојаиринова, Елизабета Царегородцева, Тимур Бијалов, Лев Нехин и специјална гошћа сопран Елена Соскова, уз клавирску сарадњу професорке Татјане Ступак.

На програму су композиције Глинке, Чајковског, Грига, Гросланда, Веџвуда, Армстронга, Беиера, Бетовена, Нортона, Аренса, Бетовена, Хамона, Хендла, Кабалевског, Клементија, Шуберта, Бургмулера, Прокофјева, Скарлатија, Хода и Вердија, а поред њих биће изведена и композиција изненађења из нотне архиве Историјског музеја Србије.

Концерт се одржава под покровитељством Министарства културе Републике Србије и Секретаријата за културу града Београда.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера

"СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО" Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера

ДРАМАТИЧНЕ тренутке доживели су у петак ујутру путници на лету компаније Рајанер са аеродрома „Македонија“ у Солуну за Минхен, када је пукао прозор, а ваздушна струја повукла једног путника напоље. Он је у последњем тренутку спасен захваљујући супрузи, која је седела поред њега и задржала га, пише Прототема.

10. 07. 2026. у 12:18

Коментари (0)

МЕСИ И ДРУЖИНА НА ТЕШКОМ ИСПИТУ: Швајцарци желе да сруше светског шампиона и испишу историју!