ПОЗНАТИ И НОВИ СЛОЈЕВИ: Крагујевачки ствараоци гостују у Галерији 73

Миљана Краљ

25. 02. 2025. у 19:52

ПЕТ угледних уметника из централне Србије - Небојша Савовић Нес, Милица Антонијевић, Видан Папић, Бојан Оташевић и Владимир Ранковић, од среде, 26. фебруара, у 19 часова, у Галерији 73, излаже своје радове, на изложби - "5 ФИЛУМ".

ПОЗНАТИ И НОВИ СЛОЈЕВИ: Крагујевачки ствараоци гостују у Галерији 73

Рад Небојше Савовића Неса, фото Галерија 73

Реч је о генерацији крагујевачких аутора стасалој у бившој Југославији, који су се недавно заједнички представили у Словенији и Хрватској.

Ова изложба, како истиче у каталогу Владимир Ранковић, доноси дела у којима су приметни нови слојеви, прилагођени променама, али се, ипак, темеље на ономе што им је претходило:

- То је разлог да истовремено буде позната и блиска, али и далека и страна, ослоњена на заједничко и на оно што раздваја, дели, носталгична али и актуелна, ескапистичка и ангажована.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
СВЕ ЈЕ ЗАВРШЕНО, РАКЕТА ОРЕШНИК СТИЖЕ У ОВУ ЗЕМЉУ: Никоме не претимо, ово је одговор на ескалацију у региону

СВЕ ЈЕ ЗАВРШЕНО, РАКЕТА "ОРЕШНИК" СТИЖЕ У ОВУ ЗЕМЉУ: "Никоме не претимо, ово је одговор на ескалацију у региону"

РУСКИ ракетни систем "Орешник" биће стављен у борбену готовост у Белорусији у децембру ове године, саопштила је портпаролка председника Белорусије Александра Лукашенка, Наталија Ејсмонт.

28. 10. 2025. у 19:57

ВУЧИЋ О ПОРУЦИ ИЗ АМЕРИКЕ И НИС-У: Е баш вам хвала, драги партнери, поруку смо разумели одавно

ВУЧИЋ О ПОРУЦИ ИЗ АМЕРИКЕ И НИС-У: Е баш вам хвала, драги партнери, поруку смо разумели одавно

ПРЕДСЕДНИК Александар Вучић говорио је о притисцима Сједињених Америчких Држава на Србију да се у потпуности елиминише руско већинско власништво у Нафтној индустрији Србије (НИС).

28. 10. 2025. у 18:18

ЦЕЦИН СИНЕ, ЋУТИ И УДАРАЈ, ЗА БОЉЕ И НИСИ! Водитељка одбрусила Вељку - Озбиљан комплекс!

"ЦЕЦИН СИНЕ, ЋУТИ И УДАРАЈ, ЗА БОЉЕ И НИСИ!" Водитељка одбрусила Вељку - "Озбиљан комплекс!"

НАКОН што је боксер Вељко Ражнатовић покушао да исмеје перформанс водитељке Јоване Јеремић, који је уприличила током прославе њеног рођендана, она му је брзо јавно узвратила, у свом стилу.

26. 10. 2025. у 10:48

Коментари (0)

ЈОШ САМ У ШОКУ! Фудбалер ког су студенти пробали да отму не може да верује шта је доживео