СЕЋАЊЕ НА ХОЛОКАУСТ: Почео Јеврејски филмски фестивал
11. 05. 2025. у 08:00
ПЕТИ Јеврејски филмски фестивал Београд (ЈФФ) под називом Never Again isNow, посвећен обележавању 80 година од ослобођења концентранционоглогора Аушвиц, отворен је синоћ пројекцијом култног остварења "Пијаниста" које је редитељу Роману Поланском и екипи филма донео триОскара.
Повезане вести
ПОСЛЕ 84 ГОДИНЕ: Откривено ко је нациста са злогласне слике из Украјине - масакр "јединице смрти" (ФОТО)
ЈЕДНА од најпотреснијих фотографија Холокауста, на којој немачки војник уперује пиштољ у главу човеку на коленима испред јаме са лешевима, дуго је била обавијена мистеријом. Слика је деценијама била позната под погрешним називом "Последњи Јеврејин у Виници".
16. 10. 2025. у 16:22
Најновије из рубрике
ГЛУМЦИ ЗНАЈУ ДА УЗМУ ПАРЕ ОД ДРЖАВЕ ПА ДА ЈЕ БЛОКИРАЈУ
Појединци у Србији имају изгледа амнезију, када њима одговара, знају да узму паре оид државе, не одраде посао, па онда да се пресвуку у блокадере и протествују. Питамо се ко је овде луд?
31. 10. 2025. у 15:37
„ПОКОНДИРЕНА ТИКВА“ НА ЈАПАНСКОМ НА САЈМУ КЊИГА У БЕОГРАДУ: Један од најлепших примера културне сарадње и пријатељства Србије и Јапана
На штанду Фондације „За српски народ и државу“, у оквиру Међународног сајма књига у Београду, одржана је промоција билингвалног издања комедије „Покондирена тиква“ Јована Стерије Поповића, које представља један од најлепших примера културне сарадње и пријатељства између Србије и Јапана.
31. 10. 2025. у 12:51
„РЕЖИМ ИСЦЕЉЕЊА” ТАЊЕ ШЉИВАР ПРЕМИЈЕРНО У АТЕЉЕУ 212
Премијера представе „Режим исцељења“ Тање Шљивар у режији Ђорђа Нешовића - 30. октобар у 20.30 сцена „Петар Краљ”
27. 10. 2025. у 13:25
БАЈИЋ: Безбедност испред уметности, датум отварања Народног позоришта још непознат
ВРШИЛАЦ дужности управника Народног позоришта у Београду, Драгољуб Бајић, изјавио је да су радови на санацији зграде Народног позоришта још увек у току, да термин поновног отварања још увек није познат и да је у овом тренутку безбедност запослених и публике приоритет.
24. 10. 2025. у 15:24
ХИТ ИЗДАЊА “НОВОСТИ” НА САЈМУ КЊИГА
На штанду Компаније “Новости” посетиоци 68. Међународног сајма књига, у Хали 1 Београдског сајма, имаће прилику да по акцијским ценама обогате своју библиотеку неким од атрактивних наслова у издању наше куће.
24. 10. 2025. у 13:25
Коментари (0)