ФЕСТИВАЛ "УМЕТНОСТ И ЉУДСКА ПРАВА": У организацији ДАХ театра у Београд долазе гости из шеснаест земаља

Вукица СТРУГАР

16. 05. 2025. у 06:45

ДАХ Театар и ове године отвара простор за уметничку слободу и друштвену ангажованост на свом међународном фестивалу "Уметност и људска права". Како најављују, од 10. до 13. јуна, Београд ће бити домаћин четвртог издања фестивала, са темом "Мислити мир".

ФЕСТИВАЛ УМЕТНОСТ И ЉУДСКА ПРАВА: У организацији ДАХ театра у Београд долазе гости из шеснаест земаља

фото ДАХ театар

Фестивал се одржава бијенално и представља платформу за покретање и представљање идеја и концепата које у први план стављају и повезују уметност и људска права.

- Сви смо раштркани широм света, у различитим географским подручјима, са веома различитим реалностима, тако да кад год смо у могућности да превазиђемо физичку удаљеност и окупимо се лично, то је увек дубоко смислено и драгоцено - каже италијанска уметница Андреа Бартоли.

Овај јединствени фестивал у региону обухвата 23 активности, на шест локација у Београду, уз четрдесет три учесника из шеснаест земаља света: Црне Горе, Француске, Грчке, Хрватске, Холандије, Италије, Палестине, Чешке Републике, Израела, БиХ, Северне Македоније, Русије, САД, Сирије, Украјине, Нигерије и Србије.

Кроз позоришне представе, радионице, инсталације, перформансе, концерте, разговоре и филмове, гости ће приказати како уметност може допринети изградњи мира и хармоничног друштва.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.

24. 03. 2026. у 20:17

Снимци Хане Икодиновић запалили интернет - врели кадрови (ВИДЕО)

Снимци Хане Икодиновић запалили интернет - врели кадрови (ВИДЕО)

СТАРИЈА ћерка "новосадске барбике" и прослављеног ватерполисте Данила Даче Икодиновића, Хана Икодиновић, израсла је у праву лепотицу и већ одавно јој тепају да је "најлеша ћерка познатих родитеља у Србији".

26. 03. 2026. у 21:36 >> 21:50

Коментари (0)

БРАВО, БОСНО! Новак Ђоковић пресрећан