ПРЕМИЈЕРНИ "ИВИЦА И МАРИЦА": Нови наслов у нишком Позоришту лутака

Вукица СТРУГАР

20. 05. 2025. у 16:40

НА сцени Позоришта лутака Ниш, у среду 21.маја, први пут ће бити изведена представа рађена по мотивима браће Грим - "Ивица и Марица".

ПРЕМИЈЕРНИ ИВИЦА И МАРИЦА: Нови наслов у нишком Позоришту лутака

фото Д.Динић

- У овој адаптацији, рађеној за представу оживљену играно колико и луткарски, нагласак није само на путовању двоје деце кроз шуму (свима нам познатом по мрвицама и кући од слаткиша), него управо на превладавању изазова које тим путем сусрећу - истиче редитељка Тамара Дамјановић. - Шума тако постаје не само место тамне чаролије у којој су се Ивица и Марица својом несрећном судбином нашли, него и унутарњи простор страха и његовог превазилажења, чиме се у крајњој консеквенци граде храброст и осећај заједништва.

Представа је намењена деци старијој од пет година, а у њој играју Срђан Миљковић, Јелена Ђорђевић, Хаџи Станисалва Јоковић и Тома Бибић.

Уз режију, драматизацију и адаптацију потписује Тамара Дамјановић, док су креацију и израду лутака, костима и сценографије радиле Шерон-Пимпи Штајнер и Ивана Живковић. Композитор је Катарина Ранковић.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПЉЕСКАЛА РУКАМА И СЛАВИЛА УБИСТВО Лавров: Сви се сећамо како је смрт Гадафија одушевила Хилари Клинтон

"ПЉЕСКАЛА РУКАМА И СЛАВИЛА УБИСТВО" Лавров: Сви се сећамо како је смрт Гадафија одушевила Хилари Клинтон

РУСКИ министар спољних послова Сергеј Лавров рекао је да памти како је бивша америчка државна секретарка Хилари Клинтон пљескала рукама и славила убиство либијског лидера Моамера Гадафија 2011. године и алудирао да бивши сиријски председник Башар ел Асад тренутно живи у Москви, јер су њему и његовој породици прећени сличним физичким уништењем у Сирији.

14. 10. 2025. у 13:06

Коментари (0)

ЂОКОВИЋ ДОНЕО ШОК ОДЛУКУ: Ово је мало ко очекивао пред крај сезоне