ПУТОПИС О ИТАЛИЈИ: У сомборској Градској библиотеци биће представљена књига Блажа Поповића
У Легату Мирослава Јосића Вишњића Градске библиотеке „Карло Бијелицки” у Сомбору у четвртак биће представљена књига путописа "Уљез међу опсенама: Италија – градови и судбине" Блажа Поповића.

фото: Градска библиотека СОмбор
-Књига на најлепши начин показује вредност и издржљивост путописног жанра. Писати о историји, природи, човековим постигнућима и чудесима италијанске културе, уметности и науке, за тога аутора велики је изазов и жива инспирација. Поповић би се, нема сумње, могао сложити са Хенриком Сјенкевичем да сваки човек има две домовине – једна је она у којој је рођен, а друга је Италија. Поповић воли и у душу познаје Италију, и не само њену богату политичку историју, културу и уметност, него и њену савременост – од хране и вина до филма и моде – што му омогућава да лако и лепо уочава паралеле и разлике, да читаоца поведе на узбудљиво путовање кроз простор и време - каже Жанета Ђукић Перишић.- Књига "Уљез међу опсенама" је нека врста модерног бедекера, живописна слика Апенинског полуострва на којој одзвањају гласови на стотине личности и догађаја који су одредили историју Бел Паесе, приказујући је као један од најсјајнијих драгуља западноевропске културе и цивилизације.
У програму уз аутора учествују и др сц. Кристиан Ехер, италијаниста, др Гојко Мишковић, колумниста и Наташа Туркић, директорка Библиотеке.

ЦЕО ШИД ТУГУЈЕ ЗА ЛЕПОМ МИЛАНОМ: Девојка (26) трагично преминула, данима се опраштају од ње на друштвеним мрежама
ДЕВОЈКА Милана Мишић (26) из Шида трагично је преминула 15. јула, а на вечни починак испраћена је два дана касније у пратњи неутешне породице, пријатеља, рођака и многобројних суграђани који се данима од ње опраштају на друштвеним мрежама.
27. 07. 2025. у 08:48

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)
ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.
22. 07. 2025. у 20:54

КРИСТИЈАН НА МУКАМА: "Деца су нам у болници, по цео дан примају инфузије, не одвајамо се од њих"
КРИСТИЈАН Голубовић огласио се из Клиничко-болничког центра Земун, где се тренутно налази заједно са супругом Кристином Спалевић. Њихова деца тренутно су хоспитализовани, а породица пролази кроз тежак период.
28. 07. 2025. у 22:12
Коментари (0)