ПРЕМИНУО ЛЕГЕНДАРНИ КРИС РИЈА: Певач чувене песме "Driving Home for Christmas"

В.Н.

22. 12. 2025. у 16:26

Певач песме "Driving Home for Christmas" Крис Рија је преминуо у 74. години после кратке болести.

ПРЕМИНУО ЛЕГЕНДАРНИ КРИС РИЈА: Певач чувене песме Driving Home for Christmas

Фото: Pixabay

Његова супруга и двоје деце огласили су се саопштењем у којем су навели да је певач преминуо у болници.

- Са огромном тугом објављујемо смрт нашег вољеног Криса. Мирно је преминуо данас у болници након кратке болести, окружен породицом.'

Рођен је 4. марта 1951. године у Мидлзброугху.

Певачу је раније дијагностикован рак панкреаса и 2001. је оперисан и уклоњен му је панкреас.

Реч је о музичару који је захваљујући бројним песмама, високо котираним на топ-листама, продао више од тридесет милиона плоча, те био номинован за награду „Греми“.

Крис Рија током каријере која је трајала више од три деценије неговао посебан музички стил који је убрзо постао препознатљив код публике широм света. Први албум „Whatever happened to Benny Santini?“ објавио је 1978. године, а већ први сингл „Fool (if You Think It’s Over)“ постигао је велики успех. Крис је објавио више од двадесет албума, а током каријере је имао неколико здравствених проблема, упркос којима је успео да остане музички активан. Пре две године је објавио бокс сет „Blue Guitars“ који се састоји од једанаест дискова и једног ДВД-а, и то издање представља својеврсну посвету блуз музици, јер је блуз, како је изјавио, његова прва љубав.

Рија је био ожењен, имао је две ћерке, а поред запажене музичке каријере, он се опробао и као глумац у комедији „Parting Shots“. У том филму Мајкла Винера, Крис тумачу главну улогу, а поред њега играју Џон Клиз и Боб Хоскинс.

(Телеграф)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЗАШТО БЛОКАДЕРИ ХОЋЕ ДА УБИЈУ ВУЧИЋА? Нешић и Вучићевић о монструозним плановима (ВИДЕО)

ЗАШТО БЛОКАДЕРИ ХОЋЕ ДА УБИЈУ ВУЧИЋА? Нешић и Вучићевић о монструозним плановима (ВИДЕО)

БЛОКАДЕРИ хоће да убију председника Александра Вучића зато што им смета Србија каква јесте и зато што су свесни да ни за 100 година не могу да ураде оно што Вучић уради за два дана, истичу главна уредница портала "Новости" Андријана Нешић и председница Асоцијације новинара Србије (АНС) Ивана Вучићевић.

26. 02. 2026. у 11:01

Коментари (0)

ХУМСКА ЗАВИЈЕНА У ЦРНО! Преминуо легендарни фудбалер Партизана