ПРИЛИКА МЛАДИМ АУТОРИМА: Расписан конкурс за књижевну награду „Горан Петровић“
Народна библиотека „Стефан Првовенчани“ у Краљеву расписала је конкурс за бијеналну књижевну награду „Горан Петровић“ за необјављену збирку прича младих аутора, до 35 година старости.
Г.Шљивић
Конкурс је отворен је до 1. новембра ове године, што је уједно и крајњи рок за слање рукописа чији обим не треба да прелази 150.000 карактера. Према правилима конкурса, рукопис, штампан у пет примерака, шаље се под шифром на адресу: Редакција Повеље, Цара Душана 39, 36000 Краљево, са напоменом – за Награду „Горан Петровић“, а добитник ће бити проглашен 26. јануара 2027. године.
Књижевна награда „Горан Петровић“ састоји се из плакете, новчаног износа и објављивања рукописа у едицији „Повеља“, а први лауреат 2025. била је Јована Николић, историчарка уметности из Београда, за кратке приче „Градови и хармонике“.
ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана
РУСКА Спољна обавештајна служба (СВР) наводно је разматрала планове за утицај на изборе у Мађарској, укључујући и инсценирање атентата на премијера Виктора Орбана, у циљу јачања подршке Орбану, показује интерни документ до којег су дошле европске службе безбедности, пише данас Вашингтон пост (WП).
21. 03. 2026. у 13:35
КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром
ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.
17. 03. 2026. у 19:10
МИЛЕО АУТО-ПУТЕМ: Полицајци били у чуду кад су видели КО је за воланом (ВИДЕО/ФОТО)
КАДА су због споре вожње на ауто-путу зауставили аутомобил марке Доџ, полицајци из Огдена у америчкој савезној држави Јута, помислили су да је возачу позлило.
22. 03. 2026. у 22:25
Коментари (0)