Између скулптуре и слике: Дела Мирсада Бегића у Салону Музеја града Београда

Миљана Краљ

15. 04. 2026. у 23:15

ОД 16. априла, када ће свечано, у 19 часова бити отворена у Салону Музеја града Београда, па до 17. маја, трајаће изложба "Боја као продужетак вајарске мисли", која ће представити радове Мирсада Бегића, чија унутрашња структура је управо између скулптуре и слике.

Између скулптуре и слике: Дела Мирсада Бегића у Салону Музеја града Београда

Фото промо, Салон МГБ

Како у најави, објашњавају из Салона МГБ, у сликарском слоју Бегићевог стваралаштва огледа се унутрашња енергија његове вајарске мисли:

- Сликарство код Бегића није одмак од скулптуре, већ простор у којем се вајарска мисао згушњава у боју и гест. Ако је скулптура поље тродимензионалне напетости, слика ту напетост кондензује у свом најчистијем облику.Бегићеве фигуре нису опис тела. Оне су архетипске присутности, сажети носиоци искуства, који превазилазе индивидуално и постају универзални.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
Удар на српске светиње: Како је мржња према држави и СПЦ претворила Нови Сад у попориште напада

Удар на српске светиње: Како је мржња према држави и СПЦ претворила Нови Сад у попориште напада

Суштина српског аутошовинизма најбоље се види у хрватском огледалу. Том антинародном и антинационалном (само)разумевању, пратећој идеологији и њеној паранаучној потки, склони су елитни „учени“ Срби које видим као против дома спремне.

15. 04. 2026. у 14:36

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.

24. 03. 2026. у 20:17

Коментари (0)

ФУДБАЛЕРИ БАРСЕЛОНЕ ЛЕВАНДОВСКИ И ШЧЕСНИ КАКВЕ НИСТЕ ВИДЕЛИ: „Срби и Пољаци су браћа, волимо Србију, желимо да причамо на вашем језику