АТЕЉЕ ГЛЕДА У ЗВЕЗДЕ

В. В. С.

23. 07. 2020. у 11:39

Атељеом 212 - покретни кров поново је у функцији, спреман за наредну сезону и сваку епидемиолошку ситуацију.

АТЕЉЕ ГЛЕДА У ЗВЕЗДЕ

Фото ВН

Занимљиво је да је захваљујући визионарским идејама Бојана Ступице постављен још у првом позоришном здању у Светогорској улици, а обновљен је у великој реконструкцији 1992. године. Али, за све протекле деценије ретко се користио: последњи пут било је то на премијери "Косе" (у режији и адаптацији Кокана Младеновића) 2010. године.

Сада је ремонтован и у самој кући са задовољством истичу да његово покретање "иде" на сајлу и чекрк, па је за отварање крова довољно пет минута и само један човек. Покреће се ручно, не зависи од нових технологија - чак ни од електричне струје.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
БЛУМБЕРГ НАЈАВЉУЈЕ НОВА ОТКРИЋА: Зеленски је можда умешан у корупционашку аферу која тресе Украјину

БЛУМБЕРГ НАЈАВЉУЈЕ НОВА ОТКРИЋА: Зеленски је можда умешан у корупционашку аферу која тресе Украјину

ПРЕДСЕДНИК Украјине Владимир Зеленски могао би бити умешан у велики корупционашки скандал у енергетском сектору, пренео је амерички магазин Блумберг, позивајући се на изворе у антикорупционим институцијама.

12. 11. 2025. у 11:04

САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији

САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији

СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе су данас издале тзв. "генералну дозволу" којом се привремено одлажу санкције Росњефту у Немачкој до 29. априла 2026. године, објавило је америчко министарство финансија.

29. 10. 2025. у 16:17

Хрват чистио бунар - због оног што је пронашао, моментално ЗВАО ПОЛИЦИЈУ

Хрват чистио бунар - због оног што је пронашао, моментално ЗВАО ПОЛИЦИЈУ

ПОЛИЦИЈСКА управа Пожешко-славонске жупаније у Хрватској имала је двоструку интервенцију у суботу, након што су грађани у два наврата пронашли већу количину експлозивних средстава.

09. 11. 2025. у 13:28

Коментари (0)

КАКО ДА НЕ ОСЕТИТЕ ПРАЗНИЧНЕ ТРОШКОВЕ: Телефоном до мКеш кредита ОТП банке за неколико минута