ПРЕМИЈЕРА "КАРМЕН, ЈЕДНА ТРАГЕДИЈА": Ново читање Бизеове опере на две дорћолске локације
ПОВОДОМ обележавања Европског дана јеврејске културе, премијерно ће бити изведена оперска представа „Кармен, једна трагедија“ (6, 9. и 15 септембра).
Фото: Промо
Чувено Бизеово дело режирала је Ана Григоровић,под диригентском палицом Стефна Зекића.
Изводи се у организацији Роси феста, у амабијенталном простору и уз поштовање свих мера безбедности - на сценама Дорћол Плаца и Сликарнице Народног позоришта.
Како се најављује, продукција Роси феста у фокус ставља живот Рома и миграната у систему европских земаља, које се суочавају са различитим облицима дискриминације.
Препоручујемо
"ТРПЕЛЕ" ОТВАРА СЕЗОНУ: Прво извођење у Београдском драмском од почетка пандемије
28. 08. 2020. у 13:30
УКРАЈИНЦИ ОБОРИЛИ НОВИ РУСКИ ДРОН: Запрепастили се шта се налази у њему
ЈЕДНОГ од првих дана 2026. године украјинска војска оборила је руски дрон новог типа. Идентификован је као „Геран-5“, брз и далекометни дрон.
23. 01. 2026. у 12:25
У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује
НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. у 14:21
НАЈСТАРИЈИ ЈУГОСЛОВЕН: Доживео 132, израсли му трећи зуби
У АКЦИЈИ некдашње ревије Yуго папир “Тражимо најстаријег Југословена“ 1978. године новинари су се запутили у село Ораш Плање удаљено од Тешња десетак километара, где је живео Мехо Хаџић.
23. 01. 2026. у 16:47
Коментари (0)