ИЗ ГРАДА ПОРУЧУЈУ: Биће подигнута нова спомен-плоча Бати Живојиновићу
ЗАМЕНИЦА председника Скупштине града Андреа Радуловић оштро је осудила вандалски чин крађе спомен-плоче Велимиру Бати Живојиновићу са зграде у Милешевској улици и најавила да ће Град у сарадњи са Општином Врачар и Заводом за заштиту споменика културе Града Београда израдити нову спомен-плочу.

Фото П.Милошевић
-Најоштрије осуђујем непоштовање лика и дела нашег великог глумца Велимира Бате Живојиновића и вандализам безобзирних вандала који су крађом спомен-плоче показали да им ништа није свето. Лоповлук, безобзирност и рушење култа личности које су дале немерљив културни допринос престоници, земљи и региону, доказују да је вандализам једини показатељ мржње према свему што представља очување традиције и културе сећања-казала је Радуловић.
Она истиче да је невероватна је чињеница да постоје особе које у било ком тренутку, на било који начин желе да руше, краду, уништавају обележја нашег града и које из неразумних и неприхватљивих разлога уништавају сећање на све личности које су свом граду дале свој таленат, љубав, безгранично се залажући за развој културе
Град Београд ће у сарадњи са Општином Врачар и Заводом за заштиту споменика културе Града Београда израдити нову спомен-плочу Велимиру Бати Живојиновићу, навела је она.
-Та нова спомен плоча ће поново красити зид на згради у Милешевској улици и надамо се да ће остати нетакнута и вредна сећања на једну од највећих глумачких легенди земље и региона- рекла је Андреа Радуловић, која је и председница Комисије за споменике и називе тргова и улица Скупштине Града Београда.
Препоручујемо

"ТО ЛИЦЕ, ТЕ УСНЕ..." Трамп поново изазвао пажњу коментаром о својој портпаролки Каролин Левит (28)
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп поново је доспео у жижу јавности због необичног коментара о изгледу портпаролке Беле куће Каролин Левит.
14. 10. 2025. у 14:48

"ПЉЕСКАЛА РУКАМА И СЛАВИЛА УБИСТВО" Лавров: Сви се сећамо како је смрт Гадафија одушевила Хилари Клинтон
РУСКИ министар спољних послова Сергеј Лавров рекао је да памти како је бивша америчка државна секретарка Хилари Клинтон пљескала рукама и славила убиство либијског лидера Моамера Гадафија 2011. године и алудирао да бивши сиријски председник Башар ел Асад тренутно живи у Москви, јер су њему и његовој породици прећени сличним физичким уништењем у Сирији.
14. 10. 2025. у 13:06

"ПАЦОВИ ПОБЕГЛИ" Како је Павковић говорио после хапшења у Сабљи: "Најстрашнији је затвор у отаџбини! Војска са атентатом на Вука нема ништа"
НЕКАДАШЊИ начелник Генералштаба Војске Југославије генерал Небојша Павковић преминуо је данас у Београду, у 79. години.
20. 10. 2025. у 18:59
Коментари (1)