ВЕДРАНА РУДАН ОТКРИЛА: Ово је књига мог живота
СЈАЈАН хумор и суптилна критика америчког потрошачког друштва у роману "Дневник бесне домаћице" подједнако су актуелни и убедљиви као и 1967, кад је овај роман Сју Кофман први пут објављен.
Фото: М. Анђела
Књижевница Ведрана Рудан открила је да је "Дневник бесне домаћице" књига њеног живота:
- Кад сам је пре педесет година први пут прочитала, нисам знала да су све жене с времена на време, неке увек, Тина. Тина је постала моја сестра, моје друго или треће или четврто ја, моја вечита инспирација, моја пријатељица која ме никад није издала - казала је списатељица.
Роман о Бетини Болзер, образованој домаћици из више средње класе која живи на Западном Менхетну с две ћерке, слушкињом, псом и мужем, објављен је у само једном издању 1973. а скоро пола века касније "Лагуна" га поново објављује у библиотеци Американа. По роману је 1970. снимљен и истоимени култни филм.
Препоручујемо
ТРАМП ЈЕ ВОЛЕО ПУТИНА: У Америци се данас појављује књига бившег адвоката Доналда Трампа
08. 09. 2020. у 13:44
"ВИ СТЕ ЧОВЕК У ОЧАЈНОМ ПОЛОЖАЈУ" Орбан упутио бруталну поруку Зеленском: Свако ће добити оно што заслужује
МАЂАРСКИ премијер Виктор Орбан упутио је поруку украјинском председнику Владимиру Зеленском на друштвеној мрежи Икс у којој наводи да му се чини да "нећемо моћи да дођемо до разумевања".
22. 01. 2026. у 17:27
ТРАМП САОПШТИО УДАРНУ ВЕСТ О ГРЕНЛАНДУ У ДАВОСУ
ПРЕДСЕДНИК САД Доналд Трамп рекао је да неће користити силу против Гренланда.
21. 01. 2026. у 15:13
КОЛИНДА СКОЧИЛА У ЛЕДЕНО МОРЕ: "Види се да из авиона да је АИ" - многи не верују њеном снимку са Антартика (ВИДЕО)
БИВША председница Хрватске Колинда Грабар-Китаровић скочила је у ледено море на Антартику, а снимак тог скока објавила је на свом налогу на друштвеној мрежи Инстаграм.
22. 01. 2026. у 10:10
Коментари (0)