ЈУБИЛЕЈ У ПЕСНИЧКОМ ПАРКУ: У недељу 20. Мрчајевачки песнички сусрети
23. 09. 2020. у 15:12
МЕЂУНАРОДНИ Мрчајевачки песнички сусрети одржаће се у недељу 27. септембра, и то од 11 часова.
Повезане вести
НАГРАЂЕН ФИЛМ “ДНЕВНИК РАТНОГ ХИРУРГА”: Грабеж добитник награде “Златни витез” на 29. међународном фестивалу у Севастопољу
ФИЛМ "Дневник ратног хирурга" аутора Синише Грабежа рађен у продукцији Радио-телевизије Републике Српске проглашен је за најбољи краткометражни документарни филм јубиларног 29. Међународног филмског фестивала Златни Витез, који је ове године одржан у Севастопољу.
16. 09. 2020. у 13:55
СТРАНКИЊЕ О СРПСКОМ ВОЈНИКУ У ВЕЛИКОМ РАТУ: У оквиру програма посвећеног култури сећања у „Прометеју“
ЦИКЛУС програма под називом „Култура сећања“ у Издавачкој кући „Прометеј“ Улица Светозара Милетића 16) у Новом Саду, вечерас од 19 сати, биће отворен мултимедијалним предавањем новинара, познатог рецитатора и аутора књиге Ратомира Ралета Дамјановића „Странкиње о српском војнику и Србији у Великом рату“.
16. 09. 2020. у 13:23
ЛИТИЈЕ И ИЗЛОЖБА: Димитровград обележава Дан општине
У ДИМИТРОВГРАДУ ће 21. септембра бити обележен дан општине - Мала Госпојина.
16. 09. 2020. у 13:21
(НЕ)БРИГА О КУЛТУРНОМ НАСЛЕЂУ: Пиротски Музеј "Понишавља" организује тематску изложбу фотографија
МУЗЕЈ "Понишавља" у Пироту, организује тематску изложбу фотографија под називом (НЕ)брига о културном наслеђу.
16. 09. 2020. у 13:16
ГАЛЕРИЈА "НАДЕЖДА ПЕТРОВИЋ": Одложен "Соњин септембар"
МАНИФЕСТАЦИЈА “Соњин септембар“ одложена је за наредну годину, због немогућности одржавања у условима актуелне пандемије, саопштено је из Уметничке галерије “Надежда Петровић“.
16. 09. 2020. у 12:57
Најновије из рубрике
НАШЕ КУЛТУРНО БЛАГО САЧУВАНО ОД ЗАБОРАВА: Дело Уроша Предића "Свети Георгије" први пут изложено у Србији у Галерији Матице српске
Српска Атина и Сентандреја, бастиони културе пречанских Срба, још једном су ојачале своје вековима снажне везе. Овога пута то је учинио велики Урош Предић и његово до сада не излагано дело Свети Георгије из 1902. године.
22. 06. 2026. у 18:18
ФАНТАСТИЧНИ СВЕТ ПРЕДАЊА: Сликарка Јулија Дашић, која живи и ствара у Француској, обједињује три културе
Има ли ишта природније и изазовније, него да спојите надреализам и митологију, ако вас краси српско, грчко и француско порекло?
22. 06. 2026. у 18:18
ГРАД НА ВЕТЕРНИЦИ У ЗНАКУ ДЕВЕТЕ УМЕТНОСТИ: Лесковачка школа стрипа спремна за овогодишњу 28. Балканску смотру младих стрип аутора
Овогодишња 28. Балканска смотра младих стрип аутора обухвата чак тридесет разних догађаја на више локација у Лесковцу, укључујући и шест великих изложби. Тако богатим програмом овај фестивал, са најдужом традицијом на Балкану, поново потврђује статус једне од најдинамичнијих манифестација у Србији.
22. 06. 2026. у 13:29
ВЕСНА НОВАКОВИЋ ЗА "ТВ НОВОСТИ": Новинарство је и страст и радозналост, а мамац да се вратим нисам могла да избегнем (ФОТО)
ПОСЛЕ више од две деценије рада у информативном програму РТС-а, као новинар, уредник и водитељ, Весна Новаковић постала је једно од нових лица „Београдске хронике“.
19. 06. 2026. у 12:05
АРНО ГУЈОН: Одржали смо премијеру филма о грофу Сави Владиславићу у једном од најстаријих биоскопа у Санкт Петербургу
ДИРЕКТОР Канцеларије за јавну и културну дипломатију Владе Републике Србије Арно Гујон, присуствовао је синоћ у пуној сали биоскопа „Родина“ премијери документарног филма о грофу Сави Владиславићу.
18. 06. 2026. у 13:20
Коментари (0)