У ГАЛЕРИЈИ МАТИЦЕ СРПСКЕ: О Шумановићу и моди

М.А.К.

06. 10. 2020. у 21:25

ОВЕ недеље у "Соби за препуштање уметности" Галерије Матице српске, биће изложене "Енглескиње у Паризу" (1930.), Саве Шумановића.

У ГАЛЕРИЈИ МАТИЦЕ СРПСКЕ: О Шумановићу и моди

Фото: В. Н.

На овом Шумановићевом платну даме су одевене у модерне хаљине јарких боја, имају шешире и капе на глави и лепезе у руци, што је кустосе Галерије инспирисало да публици представе и причу о моди и модним трендовима кроз уметничка дела у сталној поставци.

Тако ће у петак, 9. октобра у 19 часова бити одржано предавање "Моде и демоде", кустоскиње Јелена Огњановић, о трендовима из осамнаестог, деветнаестог и двадесетог века, међу нашим људима у Хабзбуршкој монархији, са освртом на улогу новина и часописа, али и државе и цркве.

Причу о облачењу и кићењу илуструју личности приказане на уметничким делима у сталној поставци Галерије.

Фото: В. Н.

 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РАСКОМАДАО ТЕЛА ГЕЈ ПАРА, ГЛАВЕ СТАВИО У ЗАМРЗИВАЧ: Пороти се смучило због монструозног снимка, један није дошао на суђење (ФОТО)

РАСКОМАДАО ТЕЛА ГЕЈ ПАРА, ГЛАВЕ СТАВИО У ЗАМРЗИВАЧ: Пороти се смучило због монструозног снимка, један није дошао на суђење (ФОТО)

КОЛУМБИЈСКИ држављанин Јостин Андрес Москера (35) проглашен је кривим за двоструко убиство у случају који је шокирао британску јавност.

21. 07. 2025. у 18:43

Коментари (0)

Нећете веровати за шта грађани Србије највише узимају кеш кредите током лета!