„ИЗГУБЉЕНИ ПЕЈЗАЖИ“ ИЗМЕЂУ МАШИНЕ И ЧОВЕКА: Нова плесна представа у Битеф театру у кореографији Дуње Јоцић

УОЧИ револуције вештачке интелигенције, плесни комад „Изгубљени пејзажи” испитује идеју шта значи бити човек и шта би могло значити бити машина – ово је основна идеја нове представе Битеф денс компаније (по концепту и кореографији Дуње Јоцић), у којој ће се премијерно 16.октобра појавити и глумци Марија Бергам и Бранко Цвејић на сцени Битеф театра.

„ИЗГУБЉЕНИ ПЕЈЗАЖИ“ ИЗМЕЂУ МАШИНЕ И ЧОВЕКА: Нова плесна представа у Битеф театру  у кореографији  Дуње Јоцић

Новости

Иначе, Дуња Јоцић је светски призната и награђивина кореографкиња која живи и ради у Амстердаму. У овом остварењу значајну улогу имају видео пројекције, које се користе и као светлосни извор за креирање визуелне атмосфере.

Видео мапе су пројектоване по телима играча као стваране одређених слика, посебно када су играчи организовани у групу као једно тело. Видео мапинг одвојено прати сваког играча и може само на његовом телу да креира слику.

- Ови момци и девојке раде изузетно професионално, а Битеф денс компанија је редак пример како ствари у Србији и у Београду (што се сцене савременог плеса тиче) могу да перфектно функционишу када постоји воља, жеља за озбиљним и напорним радом, љубав према плесу и извођењу – истиче Дуња Јоцић. - Велика је штета, и потпуно ми је незамисливо да град величине Београда има само једну овакву трупу и само једно позориште намењено савременом плесу. Треба да их је више, и трупа и театара, јер Београд то заслужује и то му је потребно.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера

"СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО" Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера

ДРАМАТИЧНЕ тренутке доживели су у петак ујутру путници на лету компаније Рајанер са аеродрома „Македонија“ у Солуну за Минхен, када је пукао прозор, а ваздушна струја повукла једног путника напоље. Он је у последњем тренутку спасен захваљујући супрузи, која је седела поред њега и задржала га, пише Прототема.

10. 07. 2026. у 12:18

ЈЕЗИВ СНИМАК! Кобра и питон у борби на живот и смрт - познато који рептил је изашао као победник (ВИДЕО)

ЈЕЗИВ СНИМАК! Кобра и питон у борби на живот и смрт - познато који рептил је изашао као победник (ВИДЕО)

ВОЗАЧИ на Тајланду наишли су на несвакидашњи призор поред пута. Снимили су борбу на живот и смрт два рептила, тачније борбу питона и краљевске кобре.

08. 07. 2026. у 17:19

Коментари (0)

ХОЛАНД ПРОТИВ КЕЈНА: Гол-машине у борби за полуфинале Светског првенства!