ВРАТА ОТВАРА „НА ДРИНИ ЋУПРИЈА“: После месец дана биће изведена монодрама
ОПЕРА и театар „Мадленианум“, после готово месец дана, отварају врата публици – у недељу (20. децембра) у подне биће изведена монодрама “На Дрини ћуприја” Иве Андрића у драмском тумачењу глумца Тихомира Станића, који већ готово две деценије изводи фрагменте из чувеног романа нашег нобеловца.
Фото: ВН
Одломке из Андрићевог дела “На Дрини ћуприја” Станић је, по сопственом признању, бирао и учио месецима, у чему му је помагала др Љиљана Мркић Поповић, лектор и професор дикције на Факултету драмских уметности у Београду. Иначе, познати глумац „заклети“ је извођач дела великог писца, у чием „лику“ се често појавqивао у многим тв драмама и серијама.
Поштујући све мере које је преписала Влада Републике Србије, Opera и театар „Мадленианум“ недељно ће објављивати свој репертоар.
Препоручујемо
Пооштрена правила за доделу Оскара: АИ глумци и сценаристи не могу бити номиновани
02. 05. 2026. у 23:00
РУСИЈА ПОНОВО БРУЈИ О ИЗЈАВИ ВУЧИЋА: Речи председника о санкцијама ударна вест у руским медијима
РУСКА агенција ТАСС преноси као ударну вест изјаву председника Србије Александра Вучића који је рекао синоћ да би, уколико би одлучио да уведе санкције Русији, „издао душу народа“.
06. 05. 2026. у 11:22
Срушио се авион код главног града: Погинули сви путници и пилот
Ваздухопловна цивилна управа Јужног Судана саопштила је данас да се срушио авион југозападно од главног града Џубе, при чему је погинуло свих 14 особа које су биле у летелици.
27. 04. 2026. у 16:49
ШОК НА НАЈЛОН ПИЈАЦИ: Србин купио старе столице, вреде право богатство (ВИДЕО)
НА први поглед, чиниле су се као још један комад старог намештаја, али је искусно око препознало о чему је реч.
07. 05. 2026. у 10:25
Коментари (0)