ХВАЛА ДОКТОРИ, МАЈСТОРИ! Ненад Јездић о борби са короном: Скидам капу свима са којима сам комуницирао!

ГЛУМАЦ Ненад Јездић пре месец дана био је позитиван на вирус корона, а због обостране упале плућа и хоспитализован.

ХВАЛА ДОКТОРИ, МАЈСТОРИ! Ненад Јездић о борби са короном: Скидам капу свима са којима сам комуницирао!

Фото: Принтсцреен/Јутјуб/Ami G Show

Глумац је открио како се осећа после прележаног вируса:

- Боље сам, и после прележаног вируса могу само да закључим да је он и даље свима нама ужасна непознаница. Желим да напоменем да сам задивљен одважношћу и храброшћу људи који имају посла са пацијентима.

Пацијент је један и усмерен сам на себе, а ту су сервирке, медицинске сестре, медицинско особље, примаријуси... људи који свако јутро уђу у сваку собу, свако јутро прате параметре свих болесника и у сваком том контакту себе излажу огромном ризику.

Скидам капу свима са којима сам комуницирао! Од докторке Марине Аџић и запослених у ковид амбуланти у Земуну, па до доктора Пеђе Савића, доктора Владимира Ђукића, Владе Пешића и свих ангажованих људи у болници Др Драгиша Мишовић, а немогуће ми је да их све поименце наведем.

Опет је то минимално што могу као човек који им се диви и који им је захвалан да урадим.

Хвала вам, доктори мајстори. Чини ми се да је веома деструктивна психоза која се ствара око вируса. Деструктивно је мноштво сензационалистичких и непроверених информација.

Чини ми се да ви новинари, а сада и ја који причам о томе, на неки начин треба да спустимо те тензије. Стално се нуде терапије, решења, “ово брише корону”, “тај и тај је имао ове симтпоме”, “та и та особа има такву упалу плућа и у тој је болници”... Постоји и нешто што треба да буде својеврсна интима у болести. Ко сам и ја да причам о корони?

Треба људима дозволити да остану достојанствени и у својој болести, а некако смо сви ми с инсистирањем на причи о томе занемарили чињеницу да човек треба да остане достојанствен и кад му је најтеже и када болује.

Запрепашћујуће ми је да ја нисам ни стигао да уђем у болницу, а у медијима су већ о томе објављене нетачне информације. У време правих искушења и невоља сви треба да се трудимо да радимо свој посао на прави начин.

Поуздане, истините, етичне и релевантне вести у оваквом тренутку имају можда и веће дејство од протокола за лечење од вируса ковид 19. На вама у чијим главама настају те вести је узвишена и часна одговорност и обавеза.

(Блиц.рс)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

КРЕМЉ РЕАГОВАО НА УЛТИМАТУМ ЗЕЛЕНСКОГ: Ускоро хитан састанак Путина и Лукашенка

КРЕМЉ РЕАГОВАО НА УЛТИМАТУМ ЗЕЛЕНСКОГ: Ускоро хитан састанак Путина и Лукашенка

РУСКИ председник Владимир Путин и белоруски лидер Александар Лукашенко планирају да се састану у блиској будућности и очекује се да ће разговарати о ултиматуму који је председник Украјине Володимир Зеленски недавно упутио Минску, саопштио је Кремљ.

23. 06. 2026. у 08:02

Меси питао хрватског фудбалера: ДА ЛИ СИ НОРМАЛАН, он каже: Угасио сам га!

Меси питао хрватског фудбалера: "ДА ЛИ СИ НОРМАЛАН", он каже: "Угасио сам га!"

СА ДВА гола у победи Аргентине над Аустријом, капитен "Гаучоса" је оборио чак четири рекорда Мундијала, од којих је најбитнији онај да је постао најбољи стрелац свих времена на Светским првенствима. Кота "18" - тренутна.

23. 06. 2026. у 16:05

Коментари (1)

СТАРИ ИНДИЈСКИ ТРИК: Како најлакше расхладити кућу током врелих дана?