ЖИВОТ ДИАНЕ БУДИСАВЉЕВИЋ: Дело Зорана Милекића очувало успомену на ову хероину

Д.Б.М.

15. 01. 2021. у 08:28

РОМАН "Аустријанка", који је управо објавила "Лагуна" доноси причу о животу Диане Будисављевић, жене која је у Другом светском рату спасла више од 12.000 деце из логора у Независној Држави Хрватској, а која је после рата скоро потпуно заборављена.

ЖИВОТ ДИАНЕ БУДИСАВЉЕВИЋ: Дело Зорана Милекића очувало успомену на ову хероину

Фото Промо

Захваљујући њеним дневницима и истраживању писца и историчара Зорана Милекића, очувана је успомена на ову хероину.

- Пре десетак година сам, као историчар, постао члан сценаристичког тима Тихомира Станића за филм о Диани Будисављевић Обексер, али се није сакупило довољно новца за велики пројекат - испричао је Милекић.

- Нисам био спреман да допустим да велики број података до којих сам дошао о хероини оде у заборав. И написао сам "Аустријанку".

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује

У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује

НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.

23. 01. 2026. у 14:21

Коментари (0)

ИМАМ ЉУБАВНИЦУ, ИМАО САМ ЈЕ И КАД САМ СЕ ОЖЕНИО: Миле Китић отворено о прељуби - Не постоји град где нисам имао девојку