ФЕСТ У АПРИЛУ: Секретар за културу Иван Карл најавио нови датум фестивала
БЕОГРАДСКИ секретар за културу Иван Карл најавио је да ће Фест 2021. бити одржан нешто касније него иначе, највероватније од 2. до 11. априла.
Фото И. Маринковић
Карл напомиње да је фестивал у Берлину померен за март, додела Оскара за април, Кан за јун, а Фест због актуелности прати календар великих светских филмских манифестација, осим што се очекује релаксирање мера изазваних пандемијом.
Фото К. Михајловић
Додаје да је план да се програм Феста одвија у мањим дворанама, али већег капацитета и с максималним бројем пројекција, од јутарњих до касних вечерњих сати, како би се у потпуности искористио број места који у том тренутку буде дозвољен.
- Филмова ће бити довољно, а селектован програм у који сам имао увид делује изненађујуће добро, имајући у виду кинематографску годину иза нас - рекао је Карл.
Препоручујемо
Сада је дефинитивно пукло савезништво САД и Украјине: Зеленски урадио нешто незамисливо
УКРАЈИНСКО руководство, након више од годину дана напора да одржи стабилне односе са администрацијом председника САД Доналда Трампа, јавно је признало крах досадашњег партнерства.
20. 04. 2026. у 20:41
Мађар би да хапси Путина и Нетанјахуа: "Закон је јасан, то је обавеза"
БУДУЋИ мађарски премијер Петер Мађар изјавио је да ће се његова земља поново придружити Међународном кривичном суду и бити спремна да спроводи налоге за хапшење, укључујући и онај који се односи на израелског премијера Бењамина Нетанјахуа.
20. 04. 2026. у 20:04
Колику пензију има Ангела Меркел? Бројка ће вас изненадити! А то није крај - једна ствар донела јој богатство
АНГЕЛА Меркел у пензији живи боље него икад!
20. 04. 2026. у 12:46
Коментари (0)