ЗАВРШЕН ПРВИ ФЕСТИВАЛ БЕОГРАДСКЕ ФИЛХАРМОНИЈЕ Диригент Фелц: Представили смо наше снаге!
СЕРИЈУ од 10 концерта, започету 2. фебруара, Београдска филхармонија је под управом шефа диригента Габријела Фелца, на уверљив начин завршила вечерас у својој сали изводећи дела Стравинског, Шуберта и Малера.
Фото: Филхармонија
Вечерашњим концертом окончан је први Фестивал Београдске филхармиње у чијем програму су се нашли наступи различитих камерних састава филхармоничара, али и целог оркестра.
Габријел Фелц за Танјуг каже да је фестивал београдске филхармоније био јако успешан.
- Имали смо шест оркестарских и четири концерта камерне музике. Представили смо наше, филхармонијске снаге. Било је веома интензивно и заиста све честитке и поштовање за музичаре који су издржали јак темпо.
Публика је веома уживала у свим наступима, јер Београдска филхармонија је препознатљива по директном контакту са публиком. Емоција коју нам публика пружа из захвалности због живог извођења је највећа награда и најбољи резултат нашег фестивала.
Велико хвала Ивану Тасовцу на овој идеји за фестивал, а надаље имамо у плану да оркестар у дозвољеном саставу наступа два пута месечно - казао је Фелц.
За крај фестивала публика је даровала оркестар бројним поклонима из захвалности за оволики број концерата у оквиру програма Првог Фестивала Београдске филхармоније.
Посебну емоцију код чланова оркестра изазвао је Колаж од ранијих програма Филхармоније који су добили од одушевљених посетилаца вечерашњег концерта.
Препоручујемо
ФЕСТИВАЛ БЕОГРАДСКЕ ФИЛХАРМОНИЈЕ: Припремљен богат програм, почиње 02. фебруара
29. 01. 2021. у 14:30
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији
У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.
15. 05. 2026. у 13:16
КРАЂА ВЕКА У НБА! Никола Јокић овакву неправду није заслужио, брука и срамота
НБА лига донела је одлуку о МВП играчу НБА лиге!
17. 05. 2026. у 16:04 >> 16:14
НАЈБОГАТИЈА ПЕВАЧИЦА БАЛКАНА: Маја за годину зарадила 92 милиона и ПРЕСТАЛА ДА ПЕВА на свадбама
ПРЕ тачно три године, певачица је донела изненађујућу одлуку да трајно престане да пева на свадбама.
26. 05. 2026. у 20:30
Коментари (0)