И У РАСЕЈАЊУ „НЕГУЈУ СРПСКИ ЈЕЗИК”: У сусрет Свесрпском дечјем сабору, настали песма и спот (ВИДЕО)
У СУСРЕТ манифестацији „Свесрпски дечји сабор“, коју сваког маја организује Дечји културни центар Београд и Управа за сарадњу са дијаспором и Србима у региону, направљена је песма „Негујмо српски језик".

Фото: Принтскрин
Tекст песме написао је Бранко Стевановић, а на музику Леонтине Вукомановић.
Песма и спот настали су у сарадњи са Удружењем наставника музичке културе Србије и деце из Српских допунских школа у Француској, Италији, Словенији, Данској и Републици Српској.
Покровитељ манифестације је председник Србије Александар Вучић.
Препоручујемо

ПРЕГЛЕДИ ЗА ДЕЦУ МИГРАНТЕ: Зуботехничка школа брине о оралном здрављу најмлађих
16. 02. 2021. у 11:47

БОЉИ УСЛОВИ ЗА МАЛИШАНЕ: Завршена реконструкција обданишта“Бамби“ у Крагујевцу (ФОТО)
12. 02. 2021. у 18:43

БОЛИ ВАС ГЛАВА ОД НЕСТАШЛУКА ВАШЕ ДЕЦЕ? Када погледате ове фотографије биће вам мало лакше (ФОТО)
08. 02. 2021. у 11:57 >> 12:04

УКРАЈИНА ИЗДАЛА УПОЗОРЕЊЕ: Руси ће ноћас лансирати ракету која може да носи нуклеарно оружје
РУСИЈА планира „тренажно“ лансирање интерконтиненталне балистичке ракете РС-24 „Јарс“ у ноћи између 18. и 19. маја, саопштила је украјинска војна обавештајна служба (ГУР) 18. маја.
18. 05. 2025. у 15:55

ИНЦИДЕНТ У ДРУГОМ КРУГУ ИЗБОРА У РУМУНИЈИ: Полиција извела председничког кандидата са бирачког места (ВИДЕО)
РУМУНСКИ председнички кандидат и лидер националистичке странке Алијанса за уједињење Румуна Ђорђе Симион и фаворит на прошлогодишњим поништеним изборима, Калин Ђорђеску, полиција је извела са бирачког места у Могошоаји (предграђу Букурешта).
18. 05. 2025. у 09:54

САМО 5 ЗЕМАЉА: Ко је све гласао за Србију и како - максималних 12 од комшија (ФОТО)
ПОСЛЕ завршеног финала "Евровизије 2025", на званичном сајту престижног музичког такмичења објављено је и како су гласале земље учеснице у полуфиналима.
18. 05. 2025. у 11:34
Коментари (0)