БРИТАНАЦ Пол Гравет, водећи ауторитет на пољу стрипа и аутор познате књиге „1001 стрип који морате прочитати“, сврстао је серијал „Вековници“ - „Живот и смрт“ у избор најзначајнијих стрип наслова на свету који су објављени прошле сезоне.
Повезане вести
КОНКУРС ЗА НАЈБОЉИ СТРИП: Од 1. до 28 фебруара
ФРАНЦУСКИ институт у Србији, Град Панчево, Агенција КомуникАрт и Међународни центар за стрип и илустрацију (Ангулем, Француска) - расписали су конкурс за Укрштене уметничке резиденције у области стрипа за 2021. годину.
02. 02. 2021. у 00:46
АВАНТУРЕ ВАМПИРА И КРАЉЕВИЋА МАРКА: Издање првих албума нашег најдуговечнијег стрип-серијала "Вековници"
ОД прве књиге, објављене 2007. године у четири броја "Политикиног забавника", стрип-серијал сценаристе Марка Стојановића "Вековници" - који данас живи у једанаест албума, изградио је и потврдио статус најдуговечнијег и можда најважнијег стрипског подухвата у нас.
19. 01. 2021. у 13:47
Најновије из рубрике
НОЋНИМ ЧИТАЊЕМ СЕ ВРАЋАЈУ КЊИЗИ: У Француској се одржава јубиларна десета манифестација посвећена значају књижевних остварења
Балзак, Зола, Шекспир, Достојевски. Одзвањају зидови француских читаоница и библиотека ових дана од реченица које су обележиле историју светске литературе.
25. 01. 2026. у 09:32
ИДЕЈА ЗА „УБИСТВО У ОРИЈЕНТ ЕКСПРЕСУ “ РОЂЕНА У СРБИЈИ: 50 година од смрти Агате Кристи - "краљице злочина"
КАДА је Агата Кристи двадесетих година прошлог века села у легендарни Оријент експрес, није могла ни да слути да ће јој управо тај воз, његови путници и предели кроз које је пролазио, подарити једну од најславнијих прича у историји књижевности.
21. 01. 2026. у 16:48
ОБЕЛЕЖАВАЊЕ ДВА ВЕКА ОД ОСНИВАЊА : Почели Дани Матице српске у Сремским Карловцима
НАУЧНОМ манифестацијом Дани Матице српске у Сремским Карловцима, јуче је у том центру српске духовности и културе, почело обележавање два века од оснивања Матице српске, најстарије књижевне, културне и научне установе српског народа.
21. 01. 2026. у 16:33
СРПСКИ НАРОД НАЈОДАНИЈИ ВЕРИ КОЈУ СУ МУ УТВРДИЛИ ПРЕЦИ: Објављен капитални зборник са међународне научне конференције "Од Раса до Никеје"
ЗБОРНИК радова са Међународне научне конференције "Од Раса до Никеје" је сведочанство у два тома, на 1.280 страница, да је само у Србији на достојан начин, уз учешће 80 научника из 40 земаља, обележен општехришћански јубилеј 1.700 - година од Првог васељенског сабора и 850 година од рођења Светог Саве, првог архиепископа Српске цркве и највећег националног светитеља, поштованог у целом православном свету.
21. 01. 2026. у 12:22
Коментари (0)