СРПСКИ "КЕЛТИ" НА БЕРЛИНАЛУ: Чувени филмски фестивал, у онлајн издању
ОНЛАЈН издање 71. Берлинског филмског фестивала почело је јуче, а у оквиру програма "Панорама" налази се и филм "Келти" српске редитељке Милице Томовић, који ће на Берлиналу имати светску премијеру.

Фото Промо
Овогодишње издање чувеног фестивала биће одржано у два дела. До 5. марта одржава се онлајн такмичење и додела награда, док ће пројекције филмова за јавност бити омогућене од 9. до 20. јуна. Планирано је да неке пројекције буду на отвореном.
Милица Томовић, за "Новости", каже да јој ова пандемијска година није уливала много наде.
- Од прошле године кад смо завршили филм, пратили смо само како се фестивали гасе и прелазе на онлајн форму (ако не грешим сви сем Венеције), што је само по себи веома тужно и обесхрабрујуће. Вест да смо прошли на Берлинале нас је све продрмала и разубудила и повратила онај елан кад смо снимали, јер некако као да постоји шанса да ће га заиста људи видети. Нарочито уз сазнање да на Берлиналу поред мартовског онлајн издања, постоји могућност и за ревију филмова у јуну - што би тек била посебна прича - каже нам Милица.

ВУЧИЋ СЕ ХИТНО ОГЛАСИО ИЗ АВИОНА: Стигла ми је фантастична вест од Ђорђе Мелони (ВИДЕО)
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић огласио се из авиона и рекао да му је стигла фантастична вест из Рима.
04. 04. 2025. у 12:49

СРБИ ВИШЕ НЕ МОГУ ДА ПУТУЈУ БЕСПЛАТНО У ОВУ ЕВРОПСКУ ЗЕМЉУ: Треба вам посебна дозвола, ево колико кошта
ЕВРОПСКИ држављани који путују у Велику Британију од данас морају имати дигиталну пропусницу за улазак у земљу, за коју британска влада тврди да ће побољшати безбедност граница.
02. 04. 2025. у 10:16

ПРИЛАЗЕ МУ ЈЕДАН ПО ЈЕДАН: Јоца Амстердам из затвора стигао на сахрану Рутовића (ВИДЕО)
ДА СЕ опрости од Жељка Рутовића стигао је и Сретен Јоцић, познатији као Јоца Амстердам.
07. 04. 2025. у 13:36
Коментари (0)