БОРИС КОМНЕНИЋ БИ ДАНАС НАПУНИО 64. ГОДИНЕ: Прерано нас је напустио, а због овога никада неће бити заборављен
БОРИС Комненић, првак Драме Народног позоришта и признати телевизијски и филмски глумац, на данашњи дан напунио би 64. године.
Фото: В.Данилов /Архива "Новости"
Нажалост, овај рођендан није дочекао.
Борис Комненић је рођен на данашњи дан 1957. године у Пули, али се са породицом у раној младости преселио у Београд. Дипломирао је на Факултету драмских уметности и 1984. године постао је члан Народног позоришта, где је последњих година био првак драме. Поред позоришних, одиграо је и више од 70 улога на филму и ТВ серијама.
Симпатије најшире телевизијске публике стекао је још крајем осамдесетих година као Александар „Гуза" Попадић у серији „Бољи живот". Добитник је више признања за рад, међу којима су Награда града Београда за позоришно стваралаштво 2009. године, награда „Раша Плаовић", годишње награде Народног позоришта и Београдског драмског позоришта и награда Филмских сусрета у Нишу.
Филм "Тајванска канаста" из 1985. године, Горана Марковића, по многима је обележио филмску каријеру Бориса Комненића - тумачи лик четрдесетогодишњег незапосленог архитекте, који поред супруге, има и младу девојку Вању.
Нажалост, 6. марта ове године изгубио је битку за живот, а иза себе је оставио ћерку и унучад.
(Пинк)
ВЕНЕЦУЕЛА ПОСЛЕ АГРЕСИЈЕ: Трамп шаље Мадура у логор Гвантанамо, прети му смрна казна; Родригес пркоси Трампу (ФОТО/ВИДЕО)
У ГЛАВНОМ граду Венецуеле, Каракасу, одјекнуле су експлозије, а град су у ниском лету надлетали авиони, јављају светски медији. Амерички председик Доналд Трамп објавио је да је председник Венецуеле Николас Мадуро ухваћен заједно са супругом и пребачен из земље.
03. 01. 2026. у 07:45 >> 20:51
РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета
РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.
20. 12. 2025. у 09:41
У ВЕНЕЦУЕЛИ 4.000 ХРВАТА : Страх, свуда тишина пуна тензије
У ВЕНЕЦУЕЛИ живи 4.000 особа хрватског порекла које после ноћашњег америчког напада на главни град Каракас, затворене у кућама, чекају даљи развој догађаја, рекла је у суботу Хини представница хрватске заједнице у тој јужноамеричкој земљи.
03. 01. 2026. у 18:47
Коментари (0)