ПРЕМИНУЛА ДАРА СЕКУЛИЋ: Српска песникиња изгубила животну битку у Сарајеву
13. 04. 2021. у 22:02
СРПСКА песникиња Дара Секулић преминула је у Сарајеву у 91. години.
Повезане вести
НЕОБИЧНЕ ПРИЧЕ О ОБИЧНОСТИ: Песникиња Ана Марија Грбић поводом прве своје прозне књиге, "Срнећа леђа"
ШТА чини нечији живот вредним приповедања, запитао се Михајло Пантић поводом књиге "Срнећа леђа" Ане Марије Грбић, коју је управо објавила "Геопоетика". Ако је одговор - необичност, вели даље Пантић, како онда приповедати о обичности, о свима нама, свеприсутним обичнима, учинити и "мале" јунацима, а њихове (наше?) приче достојним титуле "прича"?
29. 03. 2021. у 13:22
ХРАБРО О ПРОБЛЕМУ СВИХ ЖЕНА: У Кикинди песникињи Драгани Младеновић уручена награда "Душан Васиљев"
ЖИРИ за доделу књижевне награде "Душан Васиљев", коју додељује Град Кикинда, једногласно је одлучио да признање за 2020. годину припадне Драгани Младеновић из Панчева за књигу поезије "Фемицид и друге песме", у издању Културног центра Новог Сада.
27. 03. 2021. у 06:33
"УКРАДЕНИ ПРИНЦ И ИЗГУБЉЕНА ПРИНЦЕЗА": Премијера представе у Малом позоришту "Душко Радовић"
НА репертоару Малог позоришта “Душко Радовић“ у петак, 16.априла, премијера је представе „Украдени принц и изгубљена принцеза“ (драмолет у кинеском маниру) Ден Тотера, у режији и адаптацији Бранислава Стефановића.
13. 04. 2021. у 13:44
У ПОЗОРИШТУ МЛАДИХ "ДЕВОЈЧИЦА СА ШИБИЦАМА": Представа поводом Међународног дана деце која живе или раде на улицама
ПОВОДОМ 12.априла, Међународног дана посвећеног деци која живе и раде на улицама, Удружење грађана "Слобода нема цену", Фестивал еколошког позоришта за децу и младе и Позориште младих Нови Сад припремају представу по мотивима бајке Ханса Кристијана Андерсена "Девојчица са шибицама".
12. 04. 2021. у 21:04
Најновије из рубрике
БОЈАН ИВКОВИЋ ЗА "ТВ НОВОСТИ": Село препознаје праве љубитеље живота, а тамо будан сањам и никада се уморан не будим (ФОТО)
ЕМИСИЈА „Моје село весело“ на ТВ Б92, коју сваке недеље у 18 часова воде Бојан Боки Ивковић и Ненад Окановић, није само телевизијски формат, то је својеврсни покрет који враћа веру у живот на селу, у људе, природу и вредности које не пролазе.
08. 05. 2026. у 12:05
Салвадор Дали на коњу улазио у галерије: Сликарка Драгојла Вукадиновић (90) о мало познатом животу ликовних уметника у Паризу
Можда је цео универзум само један велики систем спојених судова. Можда човек и свемир чине једно. Можда су најсићушније молекуле у људском организму само огромне планете из непознатих унутрашњих галаксија гуливерских светова.
03. 05. 2026. у 07:00
Пооштрена правила за доделу Оскара: АИ глумци и сценаристи не могу бити номиновани
АМЕРИЧКА академија за филмске уметности и науке саопштила је да ће само глума људи и сценарији за филмове које су написали људи, а не вештачка интелигенција (АИ), бити прихватљиви за освајање Оскара.
02. 05. 2026. у 23:00
Коментари (0)