ХОПКИНС ЈЕ СИНОЋ УШАО У ИСТОРИЈУ: Чувени британски глумац најстарији добитник Оскара икада (ФОТО/ВИДЕО)
БРИТАНСКИ глумац Ентони Хопкинс добио је синоћ на церемонији у Лос Анђелесу свог другог Оскара.
Фото: Танјуг/Sony Pictures Clašics via AP
Хопкинс (83) је освојио Оскара за најбољег глумца у породичној драми "Отац", што га чини и најстаријим добитником ове престижне филмске награде.
Фото: Принтсцреен/Јутјуб
Ово је његов други Оскар после скоро 30 година и четири номинације, од како је 1992. награђен за улогу Ханибала Лектора у филму "Када јагањци утихну".
Хопкинс је од тада номинован више пута, а није се надао да ће престижну награду ове године однети кући.
Подсетимо, церемонија доделе Оскара ноћас је била мало другачија у односу на раније манифестације. Наиме, само 170 филмских стваралаца било је присутно на Јунион станици, а приликом одржавања најгламурознијег догађаја у години, инсистирало се и на поштовању свих епидемиолошких мера.
Филм "Номадланд" редитељке Клои Жао освојио је у Лос Анђелесу Оскара за најбољи филм, главну награду америчке Академије филмских уметности и наука на 93. свечаној додели тог признања.
Све детаље са 93. доделе Оскара прочитајте у посебној вести КЛИКОМ ОВДЕ!
"ТЕК ЋЕТЕ ВИДЕТИ НА ВИДОВДАН ШТА ИМАМО ДА ПОКАЖЕМО" Вучић: Само су нам једну ракету видели, пола света окренуше наопачке
ПРЕДСЕДНИК Републике Србије Александар Вучић током посете Кули истакао је да ће на Видовдан војска показати ново наоружање.
26. 03. 2026. у 15:56
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
Снимци Хане Икодиновић запалили интернет - врели кадрови (ВИДЕО)
СТАРИЈА ћерка "новосадске барбике" и прослављеног ватерполисте Данила Даче Икодиновића, Хана Икодиновић, израсла је у праву лепотицу и већ одавно јој тепају да је "најлеша ћерка познатих родитеља у Србији".
26. 03. 2026. у 21:36 >> 21:50
Коментари (0)