ПОЧИЊУ РАДИОНИЦЕ ДРАМСКОГ ТЕКСТА И СЦЕНАРИЈА: У Културном центру Новог Сада посвећују пажњу и младим талентима

Ј.С.

05. 05. 2021. у 13:42

КУЛТУРНИ центар Новог Сада и ове године организује позоришне радионице за младе на тему писања драмског текста и сценарија.

ПОЧИЊУ РАДИОНИЦЕ ДРАМСКОГ ТЕКСТА И СЦЕНАРИЈА: У Културном центру Новог Сада посвећују пажњу и младим талентима

Фото: КЦНС

Радионице ће почевши од 15. маја у просторијама КЦНС (Католичка порта 5) бити уприличене суботом од 12 до 14 сати. Трајаће 120 минута, а намењене су младима узраста од 16 до 20 године. Планирана је реализација укупно пет радионица закључно са 12. јуном.

- Циљ радионица је савладавање основних правила драмског писања, упознавање са теоријским оквирима, шта је драма, шта сценарио, шта значе појмови: нарација, наратив, који су делови приче, како се гради карактер, шта је драмска структура, шта су тема, идеја, догађај, ситуација, сукоб, мотивација, препрека и слично - наводе из КЦНС.

Крајња идеја је да се сваки учесник након испраћеног циклуса радионица оспособи за самостално писање драмских минијатура (сцене, мини-драме, сценарија).

Пријаве су у току и можете се пријавити слањем мејла са својим подацима (име, презиме, датум рођења и контакт телефон) на мејл сценске редакције КЦНС сценскаредакција.кцнс@гмаил.цом

На радионицама ће се поштовати све превентивне мере прописане од стране Кризног штаба и Владе Републике Србије, сви присутни су у обавези да носе маску и држе прописану физичку дистанцу у току трајања радионица, а на улазу ће се мерити температура и вршити дезинфекција руку.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ШТА СПРЕМАЈУ БРИТАНЦИ НА БАЛКАНУ: Специјалац одржао састанак са војим лидерима Албаније, Црне Горе, БиХ, Македоније и Приштине

ШТА СПРЕМАЈУ БРИТАНЦИ НА БАЛКАНУ: Специјалац одржао састанак са војим лидерима Албаније, Црне Горе, БиХ, Македоније и Приштине

СПЕЦИЈАЛНИ изасланик Велике Британије за Западни Балкан Карен Пирс организовала је састанак са војним лидерима Албаније, Црне Горе, Северне Македоније, БиХ и самопроглашеног Косова, које је представљао заменик команданта КБС-а генерал-мајор Енвер Чикаћи.

13. 11. 2025. у 15:48

ЗЕЛЕНСКИ АЛАРМИРАО ЕВРОПУ: Русија ће покренути велику агресију на континент, позната и година

ЗЕЛЕНСКИ АЛАРМИРАО ЕВРОПУ: Русија ће покренути велику агресију на континент, позната и година

УКРАЈИНСКИ председник Володимир Зеленски тврди да Русија планира да покрене велику агресију на европском континенту 2029. или 2030. године, наводећи да на то указује повећана руска производња оружја.

13. 11. 2025. у 10:54

Коментари (0)

БРИТАНИЈА ЗАТЕЧЕНА: Најпознатији Енглез им емитовао зашто су Срби отпорни на недаће