СТО ПОЕНА НА ЕТФ ИМА 55 БРУЦОША: Поједини факултети објавили прелиминарне ранг-листе кандидата за упис
ПОЈЕДИНИ факултети објавили су прелиминарне резултате пријемних испита, а разлике у знању будућих бруцоша су огромне.
Засад предњаче кандидати за Електротехнички факултет Универзитета у Београду, где максималних сто бодова има 33 кандидата на студијском програму елктротехника и рачунарство и још 22 на смеру софтверско инжењерство.
Последњи на листи који "упадају" на буџет на смеру софтверско инжењерство имају по 96,4 поена. На Електротехници и рачунарству ситуација је нешто другачија, па последњи кандидат који ће се школовати о трошку државе има 66,38 бодова.
На Правном факултету такође има вредних будућих бруцоша, јер је свих 100 поена освојило седморо кандидата, а последњи који ће упасти на буџет има 76,4 поена. Најслабије рангиран кандидат освојио је 34 поена, али ће моћи да студира о сопственом трошку, јер испуњава услов за самофинансирање, а то је најмање 30 бодова. За буџет је, да подсетимо, потребно више од 50 бодова.
С друге стране, на Рударско-геолошком факултету само један кандидат има свих 100 поена, док слабије рангирани имају око 37 бодова. Иначе, овај факултет прима 316 бруцоша, а на пријемни је изашло укупно 128 кандидата, што значи да ће сви бити уписани. На Богословском православном највећи број освојених поена је 96,76, а најмање 58,49, сви ће се уписати на буџет.
Иначе, резултате с нестрпљењем чекају кандидати који су полагали пријемни на ФОН, где је пријављен рекордан број кандидата - 2.299 на 840 места, али је са факултета стигла информација да је одобрено додатних 140 места. Резултати се чекају и са Филозофског факултета, нарочито са смера Психологија, на којој је на једно место конкурисало четворо кандидата, али и са Филолошког, Грађевинског, Архитектонског факултета...
Крај полагања
ПОЛАГАЊЕ пријемних испита завршава се сутра, прелиминарни резултати биће објављени најкасније до 4. јула, а коначна ранг- листа најкасније до 11. јула. Упис на факултете је од 11. до 15. јула.
* * * * * * * *
КОЈА ПИТАЊА СУ МУЧИЛА КАНДИДАТЕ ЗА ПСИХОЛОГИЈУ НА ТЕСТУ ОПШТЕ ИНФОРМИСАНОСТИ
ШТА ЈЕ ФАСЦИНАТОР, АУТОДИДАКТ, ДЕВШИРМА И КИНОФОБ
И ОВУ генерацију будућих бруцоша Психологије на УБ намучила су питања из опште информисаности. Они који желе да упишу овај факултет морали су да знају коју меру општине спроводе у циљу укрупњавања земљишта, како се назива италијанска комична опера, ко је била Марија Склодовска, шта су каријатиде и који стих спаја Ану Ђурић и античког песника Јувенала. Поене доноси и одговор на питања кроз коју од наведених држава не пролази екватор, који од украјинских градова се помиње у песми "Руски воз" Бајаге и "Инструктора", који од наведених парова спортова имају исти број играча на терену, од које године постоји садашња Србија као независна, колико отприлике има структурних гена у људском геному, шта је аутодидакт, а шта Фабержеова јаја, као и колико грама, према истоименом филму режисера Алехандра Гонзалеса Инаритуа, тежи душа.
Многима су проблем направила и питања везана за изворно старогрчко значење појма екологија, па у ком познатом домаћем делу значајно место заузима девширма, шта је панацеа, чега се плаши кинофоб, како се зове холандски сликар, заслужан за појаву неопластицизма и познат по сликама обојених квадрата. Нешто боље су се снашли са именом дела које је, поред "Алисе у земљи чуда", написао Луис Керол о истој јунакињи. В. Ц. С.
Препоручујемо
ДНЕВНИК СТЕПИНЦА ЗАГРЕБ КРИЈЕ ДЕЦЕНИЈАМА: Интервју - Проф. др Предраг Илић, аутор тротомне студије о злочинима у НДХ
О НЕКАДАШЊЕМ загребачком надбискупу Алојзију Степинцу (Брезарић, 1898 - Крашић, 1960) и његовој улози у Независној Држави Хрватској током Другог светског рата, објављен је у Републици Хрватској огроман број историографских и хагиографских књига, зборника радова, фељтона, чланака, али не и његов дневник у пет књига, који је водио од 30. маја 1934. до 13. фебруара 1945. године.
15. 12. 2024. у 13:55
ДА ЛИ ЈЕ МОГЛО ГОРЕ? Ево зашто је пред репрезентацијом Србије "немогућа мисија" у квалификацијама за Светско првенство?
Фудбалска репрезентација Србије играће у групи К са Енглеском, Албанијом, Летонијом и Андором у оквиру квалификација за Светско првенство 2026. али је селекција "горди албиона" нешто што ће представљати највећи проблем изабраницима Драгана Стојковића Пиксија. Не само због квалитета, већ и због нечег другог.
14. 12. 2024. у 13:16
БИЛА САМ ТРУДНА, А ОН ЈЕ БИО ГРУБ: Камера забележила Нолетову и Јецину свађу - снимак изненадио све
НОВАК и Јелена Ђоковић у емотивној вези су од 18. године, што значи да су пола живота провели заједно. Важе за један од најскладнијих парова, али и код њих се дешавају несугласице.
15. 12. 2024. у 12:00
Коментари (0)