ЗАЈЕДНО УЧЕ О ЈАВНОМ ЗДРAВАЉУ: Сарадња београдских и америчких студената

Б.Б.

19. 07. 2022. у 15:52

УНИВЕРЗИТЕТ у Београду и Нортвестерн универзитет из Чикага, САД, креирали су краткорочни академски програм за америчке студенте под називом “Упоредно јавно здравље: Србија и Босна и Херцеговина”.

ЗАЈЕДНО УЧЕ О ЈАВНОМ ЗДРAВАЉУ: Сарадња београдских и америчких студената

Студенти из Америке у Београду

Програм упознаје академце са здравственим системима и политикама у бившој Југославији и са специфичним изазовима јавног здравља са којима се суочавају постсоцијалистичка и постконфликтна друштва. Студенти похађају курсеве у трајању од по четири недеље у Београду и Сарајеву.

На Универзитету у Београду два курса су на енглеском језику, у трајању од по 30 часова, а академски програм заједнички воде координатори са Нортвестерна и београдског универзитета. Теме  су “Словенске цивилизације: историја, култура и политика Србије” и “Јавно здравље и ментално здравље у Србији”.

Програм обухвата и посете болницама и центрима за примарну здравствену заштиту са водичем, као и састанке са кључним креаторима политике јавног здравља, излете и екскурзије, међу којима је посебно вазан одлазак у Сремске Kарловце и посета еко центру Радуловалчки.

Чувени Нортвестерн универзитет из Илиноиса, САД, је посебно познат у области медицине, а у посети Србији су углавном студенти програма Global Health. Ово је пета генерација полазника летње школе, на америчком универзитету програм је оцењен као пример добре праксе у организацији летњих програма за студенте овог универзитета, те управо зато ове године има чак 19 полазника, највише до сада.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВУЧИЋ РАСТУРИО МИЛАНОВИЋА! Председник Србије га размонтирао у парампарчад

ВУЧИЋ РАСТУРИО МИЛАНОВИЋА! Председник Србије га размонтирао у парампарчад

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић изјавио је данас да подржава одлуку председника Хрватске Зорана Милановића да откаже скуп Брдо Бриони у мају јер му, како је истакао, тамо није место, као и да му је много важније да оде и положи цвет у Јасеновцу.

30. 03. 2026. у 18:31 >> 18:44

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.

24. 03. 2026. у 20:17

Коментари (0)

НЕМАЧКА СЕ ОЗБИЉНО ПРИПРЕМА ЗА МУНДИЈАЛ: Панцери имају велика очекивања на предстојећем Светском првенству