ПРВИ ДАН ЗАВРШНОГ ИСПИТА ПРОТЕКАО БЕЗ ПРОБЛЕМА: Осмаци сутра полажу математику, у петак изборни предмет
ПРВИ дан завршног испита, током кога су ученици осмог разреда полагали тест из српског, односно матерњег језика, протекао је у реду , саопштило је Министарство просвете.

FOTO: N. Skenderija
- Прегледање тестова, прве смене које је било планирано у 14 часова, померено је због реорганизације рада, с обзиром да је ове године повећан број скенинг центара. Информације које су се појавиле у јавности да је систем пао нису тачне и у току је скенирање тестова - наводе надлежни.
Ученици ће сутра, у четвртак, 22. јуна полагати тест из математике у 9 часова, док ће у исто време у петак решавати тест из једног од пет предмета за који су се раније определи .
Питања је као и сваке године припремио Завод за вредновање квалитета образовања и васпитања. Тестови су штампани на српском и на језицима осам националних мањина.
Прелиминарни резултати завршног испита, као што је и раније најављено, биће доступни на порталу Моја средња школа ( mojasrednjaskola.gov.rs.) у недељу, 25. јуна 2023. године, док ће коначни резултати завршног испита бити објављени 28. јуна 2023.
Завршни испит су данас полагали и полазници функционалног основног образовања одраслих, који из неког разлога нису завршили основну школу.

РУЉА ИЗВУКЛА БРИТАНЦА ИЗ СТАНИЦЕ И ЗАПАЛИЛА ГА: Полиција није реаговала из страха за сопствену безбедност
БРИТАНСКИ држављанин преминуо је од последица тешких опекотина након што га је, према наводима локалних медија, група људи извукла из полицијске станице и запалила на улици, јавља Скај њуз.
22. 04. 2025. у 12:01

МАКРОН ПОСЛЕ РУСКОГ НАПАДА: Хитно нам је потребан мир
РУСКИ ракетни напад на град Суми на северу Украјине наглашава хитну потребу за наметањем примирја Русији, изјавио је данас председник Француске Емануел Макрон.
13. 04. 2025. у 15:34

Халид Бешлић "тежак" 13 милиона €, а живи од кирије - "увалио" се у кредит
"САДА изнајмљујем све и живим од кирије, тако је најбоље."
21. 04. 2025. у 18:56 >> 18:56
Коментари (0)