СТИПЕДНИЈЕ ЗА СТУДЕНТЕ: Општина Младеновац расписла конкурс, пријаве до 14. новембра
ОПШТИНА Младеновац расписала је конкурс за доделу стипендија студентима академских студија, а рок за пријављивање је до 14. новембра.

Илустрација Фото З. Јовановић
Право на стипендију могу остварити државних факултета од друге до пете (шесте) године основних (интегрисаних) академских студија, као и на академским мастер и специјалистичким студијама који нису у радном односу и одмах по завршетку основних студија су наставили школовање.
Услови које кандидати треба да испуне су просечна оцена током студирањања најмање девет, да нису обновили ниједну годину, да немају прекид школовања, да су на буџету, да имају пребивалиште на територији општине Младеновац најмање годину дана пре расписивања конкурса и да су држављани Србије.
Номинални износ и број стипендија утврђује председник општине. Исплаћују се месечно, а средства су неповратна.

БИВШИ АМЕРИЧКИ ГЕНЕРАЛ О СПОРАЗУМУ: Трампов план је да се Украјина преда Русији
БИВШИ командант америчке војске у Европи, пензионисани генерал Бен Хоџес, изјавио је да Трампов план за мир у Украјини значи њену „предају“ Русији.
18. 03. 2025. у 11:53

РОДИТЕЉИ ПОГИНУЛЕ ДЕЦЕ ФОРМИРАЛИ ЖИВИ ШТИТ: Не дозвољавају да се тела однесу на обдукцију
РОДИТЕЉИ који су у пожару изгубили своју децу у дискотеци "Пулс" у Кочанима не дозвољавају да се тела настрадалих однесу на додатну обдукцију у Скопље, тражећи да им се одмах предају како би припремили сахране, јавља Плусинфо.
16. 03. 2025. у 19:40

МАРШАЛОВА ПОСЛЕДЊА ЖЕЉА Унук Јошка открио: Тито би живео још најмање ПЕТ година да није донео једну одлуку
ДОЖИВОТНИ председник СФРЈ Јосип Броз Тито живео би још најмање неколико година да је пристао да му словеначки доктори одсеку ногу коју је већ захватила гангрена.
18. 03. 2025. у 08:56
Коментари (0)