ЂОКИЋ ЈЕДИНИ КАНДИДАТ ЗА РЕКТОРА? Данас седница Комисије за избор руководства Универзитета у Београду
КОМИСИЈА за спровођење избора за ректора и проректора Универзитета у Београду данас ће објавити имена кандидата за ректора нашег највећег и настаријег универзитета.
FOTO TANJUG/ JADRANKA ILIĆ/
Како је "Новостима" речено из више извора, једини кандидат биће актуелни ректор проф. др Владан Ђокић кога је предложио његов матични Архитектонски факултет. Тако ће се на листи кандидата, по свему судећи, наћи само једно име.
Према процедури, сутра је последњи рок до кога Комисија треба да достави имена кандидата факултетима и институтима у саставу Универзитета који се изјашњавају о кандидату и свој извештај о давању подршке достављају Комисији најкасније до 5. априла.
Иначе, новог ректора бира савет Универзитета, а седница на којој ће он бити изабран планирана је за 9. мај.
БОНУС ВИДЕО:
ИЗЛОЖЕН ПАЈА ЈОВАНОВИЋ: "Одмор башибозука" стигао у Конак кнегиње Љубице
Препоручујемо
АТМОСФЕРА "БУКВАЛНО ПУЦА": Дугачак олујни појас над Јадранским морем
05. 03. 2024. у 10:40
ОБЈАВЉЕН НОВИ ПРАВИЛНИК: Власници тротинета имају рок да до 15. јуна набаве ово
05. 03. 2024. у 10:56
БРИСЕЛ И НАТО СЕ ОВОМЕ НИСУ НАДАЛИ Руска одлука дрма Европу: Бригада маринаца посатаје дивизија на вратима ЕУ (ВИДЕО)
ВОЈНО-политичка ситуација између Русије и европских држава улази у фазу опасне ескалације. Москва је изненада донела одлуку да постојећу 336. гардијску бригаду морнаричке пешадије, стационирану у Калињинградској области, реорганизује и подигне на ниво дивизије.
30. 12. 2025. у 20:45
РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета
РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.
20. 12. 2025. у 09:41
КАКО ЈЕ ЧКАЉА ДОБИО СТАН: Живео са породицом у гарсоњери, а онда је уследила изненадна посета у новогодишњој ноћи
ЛЕГЕНДАРНИ глумац и један од омиљених комичара бивше Југе, Миодраг Петровић Чкаља забављао је генерације гледалаца. "Паја и Јаре", "Камионџије", "Сервисна станица", "Љубав на сеоски начин", Врућ ветар", "Пут око света" су само нека од остварења у којима је играо и изазивао код људи једну од лепших емоција - смех.
01. 01. 2026. у 12:31
Коментари (0)