8. ЧИТАЛАЧКИ МАРАТОН: Издавачка кућа Klett расписује конкурс за необјављени роман за младе
И ОВЕ године, осми пут заредом, Издавачка кућа Klett расписује конкурс за необјављени роман за младе читаоце од 11 до 14 година у оквиру друштвено-одговорне акције Читалачки маратон.

Фото: Промо
Конкурс је отворен до 01. јула 2024. године, а право на учешће имају домаћи аутори који пишу за децу наведеног узраста. Стручни жири који чине Драгана Ћећез-Иљукић, професорка српског језика и књижевности, Петар Арбутина, књижевни критичар и др Ирена Плаовић, асистент на Филолошком факултету најпре ће одабрати најбоље рукописе и проследити их Главном жирију састављеном од 150 наставника српског језика који предају у основним школама широм Србије.
Главни жири имаће задатак да изабере најбољи рукопис, који ће бити награђен новчаним износом од 500.000 динара бруто и рангира остале рукописе. Пет првопласираних романа биће уреднички приређени и штампани најкасније до краја марта 2025. године.

Фото: Промо
Издавачка кућа Klett покренула је друштвено-одговорну акцију Чиалачки мараон са циљем да негује љубав према читању, али и афирмише домаће ауторе да тинејџерима понуде квалитетну писану реч, поштујући културу и традицију кроз обраду савремених тема допадљивих ученицима основних школа.
У 2024. години, у којој обележава 20 година креирања квалитетног образовања у Србији, Издавачка кућа Klett организоваће и Читалачки караван, који ће обићи градове широм Србије и упознати ученике са писцима и победницима Читалачког маратона. Они ће, кроз радионице и дружење са децом у Читалачким клубовима, открити како се развијају читалачке навике, како се постаје дечји писац и на који начин подстаћи мотивацију и знатижељу за читање и писање.

Фото: Промо
Досад је у основним школама широм Србије отворено више од 2.500 Читалачких клубова са близу 25.000 ученика, којима је на поклон подељено око 50.000 примерака првонаграђених романа. Друштвено-одговорну акцију Читалачки маратон, чији је циљ да негује српску књижевност за децу и младе и мотивише ученике да читају, подржало је Министарство просвете, а њен значај препознала је и Привредна комора Србије доделивши нашој издавачкој кући Националну награду за друштвено-одговорно пословање „Ђорђе Вајферт”.

СКАНДАЛ У БРИТАНИЈИ, ПОРОДИЦЕ У ШОКУ: Директорка мртвачнице гледала цртани филм са мртвим бебама у својој кући
ЕЈМИ Аптон (38), оснивачица удружења Florrie’s Army у Лидсу у Енглеској, нашла се у центру велике афере након што су родитељи преминуле деце открили да су тела њихових беба држана у њеној кући уместо у мртвачници.
27. 08. 2025. у 17:50

ОВО ЈЕ ДЕТАЉАН СПИСАК НАМИРНИЦА КОЈИМА ЋЕ ПАСТИ ЦЕНА: Нове економске мере важне за грађане
ПРЕСЕДНИК Србије Александар Вучић истакао је јуче приликом излагања о смањењу маржи на кућну хемију и прехрамбене производе, а у оквиру представљања нових економских мера за грађане, да снижење које ће уследити као последица ограничења трговачких маржи обухвата 3000 производа из 23 групе.
25. 08. 2025. у 13:15

"СА РАЧУНА ПОДИГНУТ ОГРОМАН НОВАЦ, КОНТЕЈНЕР НЕСТАО" Ланетова ћерка изнела нове тврдње о имовини покојног оца
ПРОШЛО је четири године од смрти легенде нашег глумишта, Милана Ланета Гутовића, који нас је напустио 25. августа 2021. у 75. години.
02. 09. 2025. у 21:21
Коментари (0)