Радионице о значају шуме, воде, земљишта...: Дан Планете земље и Отворена врата на Шумарском факултету
ШУМАРСКИ факултет Универзитета у Београду у суботу организује манифестацију Отворена врата која ће бити одржана од 12 до 15 часова, а и овом приликом обележава и Дан планете Земље.

шумарски факултет
Шумарски факултет организацијом манифестације под називом „Природа се брани знањем“ има за циљ да посетиоцима приближи како се на адекватан начин управља шумама, водама, земљиштем и отворених градским просторима у складу са потребама природе и савременог друштва.
Посетиоци ће моћи да виде различите експонате кроз различите интерактивне поставке које на атрактиван начин објашњавају сложене процесе унутар екосистема. Кроз инерактивне радионице указаћемо на значај шумских екосистема, екосистема земљишта и вода у ублажавању климатских промена, акумулацији органског угљеника и достизању одрживог развоја. Програм ће бити представљен у Арборетуму Шумарског факултета, оази природе у центру града, нашој учионици на отвореном.
Када је реч о манифестацији "Дан планете земље" који је установила Генерална скупштина Уједињених нација је 2009. године, фокус се усмерава на значај заштите екосистема на планети Земљи која представља заједнички дом за људски род. Климатске промене и промене у природи које је изазвао човек утичу на смањење биодиверзитета и нестанак многих биљних и животињских врста. То су процеси који воде ка уништењу Планете. Опстанак и развој цивилизације зависи од заштите природе и адаптације на климатске промене.

РУЉА ИЗВУКЛА БРИТАНЦА ИЗ СТАНИЦЕ И ЗАПАЛИЛА ГА: Полиција није реаговала из страха за сопствену безбедност
БРИТАНСКИ држављанин преминуо је од последица тешких опекотина након што га је, према наводима локалних медија, група људи извукла из полицијске станице и запалила на улици, јавља Скај њуз.
22. 04. 2025. у 12:01

МАКРОН ПОСЛЕ РУСКОГ НАПАДА: Хитно нам је потребан мир
РУСКИ ракетни напад на град Суми на северу Украјине наглашава хитну потребу за наметањем примирја Русији, изјавио је данас председник Француске Емануел Макрон.
13. 04. 2025. у 15:34

Халид Бешлић "тежак" 13 милиона €, а живи од кирије - "увалио" се у кредит
"САДА изнајмљујем све и живим од кирије, тако је најбоље."
21. 04. 2025. у 18:56 >> 18:56
Коментари (0)