ПОЛА ВЕКА ПУПИНА: Свечана академија на Техничком факултету у Зрењанину
Технички факултет Михајло Пупин у Зрењанину обележио је значајан јубилеј - 50 година постојања и успешне едукације својих студената.
foto: grad Zrenjanin
Декан факултета проф. др Милан Николић, обраћајући се гостима на свечаној академији, нагласио је да је у једном обраћању тешко описати и представити све оно што је урађено и шта се дешавало на факултету, као и оно што је актуелно у овом тренутку.
- Остварени су бројни значајни резултати и успеси у образовању, науци и сарадњи са друштвеном заједницом и привредом, а обавеза нас запослених је да поштујемо своје претходнике, који су дали велики допринос напретку и достигнућима Факултета, као и да вредно радимо у садашњости, како бисмо га нашим наследницима оставили у што бољем издању - истакао је, између осталог, проф. Николић.
foto: grad Zrenjanin
Међу бројним угледним гостима била је и проф. др Маријана Дукић Мијатовић, државни секретар у Министарству просвете Србије.
ЧЕСТИТКА СА МОСКОВСКОГ ГУБКИНА
Видео-честитку поводом значајног јубилеја упутио је и проректор за међународну сарадњу Руског државног универзитета за нафту и гас Губкин у Москви Александер Максименко.
- Трудимо се да подржимо све високошколске установе и да наши млади који се налазе и који живе у различитим срединама имају приступ високошколском образовању, јер једино је образовање то које је мотор развоја друштва и има моћ – рекла је Маријана Дукић Мијатовић.
foto: grad Zrenjanin
НИШТА БЕЗ ВРЕДНИХ СТУДЕНАТА
Глумац зрењанинског позоришта "Тоша Јовановић" Драган Ђорђевић, говорећи одломке из књиге Са пашњака до научењака Михајла И. Пупина, цитирао је речи славног научника да без вредних студената нема ни доброг факултета.
- Технички факултет Михајло Пупин један је од носилаца стубова привредног развоја града Зрењанина, уз бројне програме стручне праксе, Сајам образовања и каријере, учешће професора у раду Зеленог савета града Зрењанина, спортске активности - нагласио је градоначелник Зрењанина Симо Салапура.
Препоручујемо
Вучић о Ратку Младићу: Донели су га у лежећем положају, не разумем зашто не допусте да последње дане проведе ван затвора
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић присуствује церемонији отварања видиковца на 41. спрату Куле Београд, те се том приликом осврнуо и на актуелно питање генерала Ратка Младића.
23. 04. 2026. у 14:21
Мађар би да хапси Путина и Нетанјахуа: "Закон је јасан, то је обавеза"
БУДУЋИ мађарски премијер Петер Мађар изјавио је да ће се његова земља поново придружити Међународном кривичном суду и бити спремна да спроводи налоге за хапшење, укључујући и онај који се односи на израелског премијера Бењамина Нетанјахуа.
20. 04. 2026. у 20:04
Шок: "Цеца је дала отказ комплетном обезбеђењу - видела је фотографију шта су радили"
"ЈЕДНА птичица ми је рекла да је отпустила оне раднике обезбеђења."
22. 04. 2026. у 15:33
Коментари (0)