ИНФОРМАТИКА НАЈТРАЖЕНИЈА: Одржан пријем бруцоша на ВТШ у Суботици

Јелена Лемајић

30. 09. 2024. у 15:25

Висока техничка школа струковних студија у Суботици примила је данас 65. генерацију студената, те ће у скамијама од сутра сести 200 бруцоша.

ИНФОРМАТИКА НАЈТРАЖЕНИЈА: Одржан пријем бруцоша на ВТШ у Суботици

фото: ТВ Суботица

.На основним студијама студенти ће се образовати на smerovima машинстvo, електротехника, мехатроника, инжењерски менаџмент и информатика, која је најпопуларнија.

-Мада се осећа, као и на нивоу целе државе, да је нешто мало мање пријављених кандидата, имамо више пријављених него што можемо да примимо. Имамо и мастер студије из информационих технологија, тако да можемо рећи да ће бити једна добра година и ми смо задовољни - рекао је Игор Фирстнер, директор ВТШ-а. - Последњих година имамо јако добру сарадњу с привредом и пошто постоји велики недостатак инжењерског кадра, наши студенти имају прилику да иду на плаћене праксе и да се запосле током студија.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РАСПОРЕЂЕНО 110.000 ВОЈНИКА, РУСИ КРЕЋУ У ЗАВРШНИ УДАР НА ПОКРОВСК: Са тиме би могли заузети средње велику европску државу

РАСПОРЕЂЕНО 110.000 ВОЈНИКА, РУСИ КРЕЋУ У ЗАВРШНИ УДАР НА ПОКРОВСК: "Са тиме би могли заузети средње велику европску државу"

РУСИЈА не показује знакове повлачења у рату против Украјине. Напротив, Москва је појачала далекометне ударе на украјинске градове и нападе дуж целе линије фронта. Војни стручњаци истичу да је руска страна усвојила нове тактике, ослањајући се на масовну употребу дронова и малих диверзантских јединица, пише The New York Times.

10. 08. 2025. у 20:18

ЕВО КО ЈЕ ТРОСТРУКИ УБИЦА ИЗ ГЊИЛАНА: Био у друштву са Куртијем, Османијевом и Харадинајем

ЕВО КО ЈЕ ТРОСТРУКИ УБИЦА ИЗ ГЊИЛАНА: Био у друштву са Куртијем, Османијевом и Харадинајем

ТРИ особе су убијене, а неколико је рањено у пуцњави која се догодила данас у Гњилану, док је осумњичени нападач у бекству, пренела је Коха. Болница у Гњилану саопштила је да је на лицу места констатована једна смрт, а да су две особе пребачене у Ургентни центар без знакова живота.

10. 08. 2025. у 18:11

Коментари (0)

ЛЕТО УЗ ШАМПИОНЕ – Више од 100 малишана бесплатно тренирало са прослављеним спортистима