ДИГИТАЛНА ПИСМЕНОСТ ЗА РОДИТЕЉЕ: Публикација за боље сналажење при учењу

Љиљана Бегенишић

13. 02. 2025. у 16:03

У циљу подршке родитељима у суочавању са изазовима дигиталног родитељства, Министарство просвете, Министарство информисања и телекомуникација, Центар за образовне политике и УНИЦЕФ припремили су публикацију „Дигитална писменост“.

ДИГИТАЛНА ПИСМЕНОСТ ЗА РОДИТЕЉЕ: Публикација за боље сналажење при учењу

министарство просвете

Публикација је намењена је родитељима и другим законским заступницима деце старијег основношколског узраста, као и свима који су укључени у њихово васпитање и образовање, а чине је садржаји који их  оснажују и чине спремнијим да буду подршка својој деци у сналажењу у дигиталном простору.

Препознајући родитеље као значајне актере у дигиталном одрастању деце, публикација пружа конкретне савете, смернице и алате родитељима за боље разумевање дигиталног окружења у којем њихова деца одрастају, заштиту деце од онлајн ризика, начина успостављања контроле и праћења садржаја којима су деца изложена, као и подстицање деце на критичко размишљање, креативно и конструктивно коришћење технологије.

Континуирано унапређивање дигиталне писмености родитеља доприноси изградњи одговорног понашања деце приликом употребе интернета и информационо-комуникационе технологије.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)

ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.

22. 07. 2025. у 20:54

НАУЧНИЦИ У СТРАХУ - РИЗИК ОД НЕСТАНКА: Ада Бојана и Бококоторски залив у опасности - море никада није било такво

НАУЧНИЦИ У СТРАХУ - РИЗИК ОД НЕСТАНКА: Ада Бојана и Бококоторски залив у опасности - море никада није било такво

НИВО Јадранског мора ће, према пројекцијама, до краја века порасти 35 центиметара (цм), што ће угрозити обалска подручја, посебно подручје Аде Бојане и делове Бококоторског залива, наводи се у прошлогодишњем Нацрту Националног плана Црне Горе за прилагођавање на климатске промене.

25. 07. 2025. у 08:55

Коментари (0)

ДИРЉИВА СЦЕНА У БРАНЕШЦИМА: Баја Мали Книнџа певао свој велики хит, а онда му је пришао један младић (ВИДЕО)