ПОДНЕТО 1.911 ПРИЈАВА: Места за око 5.000 ученика, електронско пријављивање до 14. априла
ОД 7. априла, када је почела пријава осмака за полагање пријемног испита за упис у специјализована одељења, конкурисало је 1.911 ученика.

Биће разрађено полагање државне матуре / Фото И. Маринковић
Пријаваљивање елекронским, путем налога на порталу Моја средња школа (МШС), трајаће до 14. априла до 16 сати.
Уколико ученици не искористе могућност пријаве електронским путем, за полагање пријемног испита могу се пријавити 11. или 14. априла, од 9 до 16 сати, у својој основној школи или непосредно у средњим школама у којима је организовано полагање пријемних испита.
Полагање пријемних испита биће организовано у средњим школама од 9. до 18. маја.
- Прелиминарним планом уписа за школску 2025/2026. годину предвиђено је око 5.000 места за ученике у специјализованим одељењима гимназија за математику, физику, географију и историју, рачунарство и информатику, биологију и хемију, сценску и аудио-визуелну уметност, филолошке науке, спорт, билингвална одељења, као и за уметничке средње школе - ликовне, балетске и музичке - наводи се у саопштењу Министарства просвете.
За упис у специјализована одељења гимназија и уметничке школе потребно је да ученик положи и пријемни испит којим се проверавају склоности и способности ученика.
У циљу уједначавања квалитета уписа у специјализована одељења за ученике са посебним способностима за биологију и хемију, као и историју и географију, ученици ће полагати обједињени тест.
Из сваког предмета (дела теста), ученик може да освоји највише 120 бодова, а укупно 240 бодова.
Кандидат је положио пријемни испит ако је остварио 120 бодова на обједињеном тесту из оба предмета.
Ученици који полажу пријемне испите, полажу и завршни испит.

"РЕЦИТЕ МИ..." Трамп се нагнуо ка Порошенку, па му поставио питање које га је оставило у чуду
АМЕРИЧКИ лидер Доналд Трамп је током свог првог председничког мандата питао бившег украјинског лидера Петра Порошенка о томе да ли је Крим Русија.
13. 04. 2025. у 15:45

МАКРОН ПОСЛЕ РУСКОГ НАПАДА: Хитно нам је потребан мир
РУСКИ ракетни напад на град Суми на северу Украјине наглашава хитну потребу за наметањем примирја Русији, изјавио је данас председник Француске Емануел Макрон.
13. 04. 2025. у 15:34

ПРАВАЦ БЕОГРАД: Хрватски певач после хапшења стигао у Србију - Миле Кекин дошао дан после скандала
МИЛЕ Кекин је ухапшен у петак ујутру, а после испитивања у УСКОК-у пуштен је на слободу, након што је изнео своју одбрану.
12. 04. 2025. у 20:23
Коментари (0)