УСТАНОВЕ ЗА ИНКЛУЗИЈУ: Четири основне школе добиле посебан статус
ОСНОВНЕ школе "8. oктобар" из Власотинца, "Свети Сава" из Врчина, "Коста Трифковић" из Новог Сада и "Јован Јовановић Змај" из Свилајнца постале су установе за инклузивно образовање.
Фото: општина Обреновац
Статус модел установе се додељује школама које континуирано постижу изузетне резултате у раду са ученицима, негују иновативне педагошке праксе у области инклузивног образовања и представљају пример добре праксе у систему образовања.
Оне су ослонац другим школама у развоју и унапређивању квалитета наставе, као и у примени инклузивних и подстицајних метода рада.
Школе са овим статусом имају задатак да своја искуства и добре праксе деле са другим установама и пруже подршку унапређивању квалитета наставе у ширем образовном систему. Циљ инклузивног образовања је да за све обезбеди квалитетно образовање под једнаким условима.
Поред низа мера и активности у области инклузије које су усмерене на подршку ученицима, Министарство просвете развија систем стручног усавршавања и хоризонталне размене искуства међу установама. Модел установе су нови механизам управо за размену искуства међу установама и наставницима.
Препоручујемо
ПРИПРЕМЕ У МАЈУ И ЈУНУ: За будуће бруцоше Факултета политичких наука
13. 02. 2026. у 15:15
ГЕОГРАФСКИ ФАКУЛТЕТ ПОМАЖЕ БУДУЋИМ БРУЦОШИМА: Издата збирка питања за упис
13. 02. 2026. у 13:50
ЖЕСТОКЕ ПРЕТЊЕ МОСКВИ ИЗ МИНХЕНА: НАТО ће покренути ударе дубоко у Русији ако се усуде да нападну Балтик
НАТО ће покренути ударе дубоко у Русији ако се Москва усуди да изврши инвазију на балтичке државе, упозорио је министар спољних послова Естоније Маргус Цахкна, одбацујући страхове да би Москва могла брзо да освоји територију на истоку.
16. 02. 2026. у 15:44
ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом
БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.
16. 02. 2026. у 15:09
"МАМА, ЈА ИМАМ РАК": Славица Ђукић Дејановић о борби за живот сина јединца - сам себи дао дијагнозу
"ДУШАН ЈЕ сам себи дао дијагнозу"
16. 02. 2026. у 19:12 >> 19:12
Коментари (0)