ПРЕШАО 3.000 КИЛОМЕТАРА: Пингвин са Антарктика стигао до Новог Зеланда
ЈЕДАН пингвин се појавио на обалама Новог Зеланда, најмање 3.000 километара удаљен од свог природног станишта Антарктика.
Фото: АП
Аделијски пингвин, кога локални становници сада од миља зову Пингу, пронађен је изгубљен на обали, јавља Би-Би-Си.
Хари Синг, локални становник који га је пронашао, рекао је да је у почетку мислио да је у питању "мекана играчка".
Ово је тек трећи забележен случај да је један аделијски пингвин пронађен на обали Новог Зеланда.
Синг и његова супруга су први пут наишли на пингвина када су шетали после дугог радног дана по плажи у Бирдлингс Флету, насељу јужно од града Крајстчерча.
- Прво сам помислио да је мекана играчка, али је изненада пингвин померио главу, па сам схватио да је прави - рекао је Синг за Би-Би-Си, додајући да се пингвин није померио читав сат и да је деловао исцрпљено.
Он је позвао спасиоце јер је био забринут да ће пингвин ући у воду, чиме би постао потенцијална мета за морске грабљивице.
На крају је стигао до Томаса Стракеа, који већ око 10 година ради на рехабилитацији пингвина на Јужном острву Новог Зеланда.
Страке је био шокиран када је открио да је реч о аделијском пингвину, врсти која искључиво живи на Антарктичком полуострву.
Он је исте вечери, заједно са ветеринаром, збринуо пингвина.
Анализе су показале да је пингвин био потхрањен и дехидриран, због чега је одмах добио течност и храну.
Птица ће на крају бити пуштена на једну сигурну плажу на полуострву Бенкс, на којој нема паса.
БОНУС ВИДЕО: Меандри Западне Мораве, поглед са Каблара
Препоручујемо
ИПАК НИЈЕ БИОЛОШКИ МРТВА: У Темзи забележено повећање броја врста птица и сисара
11. 11. 2021. у 20:39
ЕКСКЛУЗИВНО - УРАНИЈУМ И ТЕШКИ МЕТАЛИ ОТКРИВЕНИ У ТКИВУ ГЕНЕРАЛА ПАВКОВИЋА: Из италијанске лабораторије стигли резултати анализа (ФОТО)
У ТУМОРСКОМ ткиву генерала Небојше Павковића, које је 15. септембра послато на анализе у специјализовану лабораторију у Италији, пронађени су уранијум и тешки метали у екстремно високим концентрацијама!
29. 11. 2025. у 08:00
ОТАЦ ПАДАО У НЕСВЕСТ, ХИТНА ИНТЕРВЕНИСАЛА НЕКОЛИКО ПУТА Мучне сцене на сахрани Ане Радовић - Из породичне куће је испратили на вечни починак
ДАНАС је на Златиборском гробљу сахрањена Ана Радовић из Чајетине, која је погинула у тешкој сабраћајној несрећи на магистралном путу код Чачка.
28. 11. 2025. у 14:45
ЂАК НАСМЕЈАО СРБИЈУ: Ево како је на контролном одговорио на питање о називу наше ХИМНЕ: "Детету бих дао ДЕСЕТКУ"
ГРЕШКЕ из школских свезака понекад умеју да измаме најшире осмехе, што потврђује и ситуација у којој се нашао један малишана из Србије. Све је почело када је његова мама на интернету поделила његове одговоре са контролног задатка из предмета Свет око нас. Један од њих одушевио је кориснике друштвених мрежа.
05. 12. 2025. у 11:27
Коментари (1)